Kdo pozna - pecivo z jagodicjem (svedska)

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 14. sep 2004 15:54 | ogledi: 7.251 | odgovori: 16

Pozdravljeni,

prejsni vikend smo sli v IKEO v Graz in smo sli med nakupovanjem nekaj pojest v njihovi restavraciji....poskusili smo sladico, ki izgleda takole(pojdite cisto na konec strani in glejte slikice kjer pise "Kaffeepause" - prava slika je tista cisto zadnja, kjer pise "Himbeerkuchen und Kaffee"):

http://www.ikea.at/webapp/wcs/stores/servlet/Ike

Testo je bilo....kaj pa vem, malo drobljivo, a videlo se je da ni ravno krhko (kot za pite). Na prvi pogled je ozgledalo celo tako, kot bi za podlago polagali sladke krekerje....bilo je podobno listnatemu, ker se je ob straneh (kot je vidno na slikici) malo dvignilo...No, v glavnem, cez podlago je bila v tankem sloju namazana mlecna cokolada, cez je prisla v obliki trikotnika (v prerezu) namazana nekaksan vanilijeva krema, ki je bila, mimogrede, najboljsa kar sem jih kdaj jedla, in tako puhasto ij obenem kompktno pripravljena da mi niti slucajno ne uspe ugotovit, kako se bi jo pripravilo.....imate kaksno idejo???

Pecivo na sliki ne kaze svoje prave oblike - speceno je namrec tako kot nekaksen kupcek - v sredini gre boj proti vrhu. Krema je tudi tako nadevana (gre gor v spic) in ravno tu ne razumem, kako jim uspe kramo tako namazati, ne da bi se razlezla navzdol...in se posebej potem, ko cez polijejo preliv iz jagodicja in tistega zelatinastega preliva za torte (domnevam da je to to).

Poskusili smo enako sladico tudi z borovnicami in na palcke narezanimi poprazenimi mandlji.....ena izmed resnicno boljsih sladic kar sem jih kdaj jedla.

Ima kdo od vas kaksno idejo, recept??

Lep pozdrav,

Zala

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. sep 2004 20:43

Nekaj podobnega temu opisu sem zadnjič jedla iz Zvezde. Pojdi malo povprašat. lp Vesna Vesna Milek Recko

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

15. sep 2004 13:14

Ja, saj bi sla, ko pa nisem iz LJ :((.....bom pa ob priloznosti. LP Zala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. sep 2004 7:32

Upsi, včeraj sem bila v Zvezdi na kavi in je gospa pri sosednji mizi naročila nekaj podobnega - kot je rekla Reca. Zgledalo je res . Loni

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

20. mar 2005 12:04

_ZALA_, si mogoče našla recept?

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

20. mar 2005 17:06

Zala tudi jaz sem v Ikei že parkrat jedla to sladico in res, dobra je da ni za prehvalit!! Upam da ima kdo od obiskovalcev na Kul.forumu ta skrivnostni recept!! LP ivonja

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

21. mar 2005 9:28

Ne, nisem našla :) Zala

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

21. mar 2005 9:35

KO ste že pri Ikei, kaj pa piškotki, okrogli, z dvojno čokolado (med dvema plastema piškota in ob robu) in mečim hrustljavim, (ovseni, koruzni kosmiči???) v osnovi keksa? Prodajajo jih v neuglednih rumenih kartonskih škatlah, zaprtih s folijo, pri izhodu iz trgovine (nasproti blagajn) in so neznansko dobri. Kakšna ideja za pripravit kaj podobnega doma? Lp, Irena

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

21. mar 2005 19:23

Bom ob priliki vprašala taščo,ki je bila 20 let na Švedskem.Bo sigurno kaj vedela.LP terlikar 1

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

22. mar 2005 9:24

Ja, ja! Terlikar 1, lepo prosim :) Zgoraj na čisto prvem linku, ki sem ga poslala, je tudi slikica, če kaj pomaga.....bi me zeloooooooooo veselilo če bi mi lahko pomagala. Piškotek, teh okroglih piškotkov z dvojno čokolado pa žal ne poznam..... LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti