Sušenje sadja in zelišč v pečici

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

6. jun 2012 13:30

sonjica55 je napisal/a:

Rozine

Zanima me katero vrsto grozdja brez koščic  je mogoče  doma posušiti in kako, da bi dobila rozine. Vse rozine kupljene so potrošene s pšeničnim škrobom - le tega pa naš otrok ne sme uživati.

LP in hvala



sonjica55



A si ziher, da so vse potresene z moko? Jaz tega še nisem zasledila, pa imam tudi celiakaša doma.

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

6. jun 2012 13:32

Noa je napisal/a:

Ali pri meti in melisi osmukate lističe in sušite samo te na pladnjih? Meliso je menda treba pobrati pred cvetenjem, kako pa je z meto in žajbljem?



Noa

 

Meto in meliso sem kar pustila v vejicah in šele suho osmukala. Saj ni neke bistvene razlike, samo če imaš v listkih, moraš imet malo več prostora za sušit.

rag_doll

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

6. jun 2012 15:22

Noa je napisal/a:

Ali pri meti in melisi osmukate lističe in sušite samo te na pladnjih? Meliso je menda treba pobrati pred cvetenjem, kako pa je z meto in žajbljem?



Noa

 

Na predavanju so nam rekli,da je res najbolje pobrati pred cvetenjem .

Velja pa za meto,žajbelj,meliso in še katero drugo rastlino seveda tudi.Posušim pa jaz kar vejice na pladnju in potem ko je suho osmukam.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

sonjica55  

član od: 16.7.2007

sporočila: 15

7. jun 2012 22:02

Rozine

O posipanih rozinah sem prebrala na več mestih- izkušenj pa nimam, ker jih enostavno ne upam kupiti in dati otroku.  Rag_doll - katere rozine  kupujete?

Hvala in LP

sonjica55

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

26. maj 2013 13:33

Živjo,

danes sem kupila sušilnik (eden izmed cenejših), pa v navodilih nima nikjer napisano, na kolikšni temperaturi greje (samo 1 in 2).

No, zanima me, koliko časa približno sušite zelišča? Ali je bolje na višji ali nižji temperaturi?

 

tina711983

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. maj 2013 16:13

Zanesljivo na nižji, vmes občasno premenjaj pladnje in preveri, kako se suši.

rimljanka

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

25. jul 2015 9:02

Ojla,

 

ne netu sem prebrala, da damo zelišča za minuto ali kakšno sekundo več v mikrovalovko. Včeraj sem probala s peteršiljem in bazilko. Zelo sem navdušena, oboje je ohranilo lepo zeleno barvo in tudi vonj :D. Zdrobila sem jih lahko kar s prsti. A je katera že probala?

lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti