Sušenje sadja in zelišč v pečici

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

30. okt 2010 8:27

Sem poskusila včeraj sušit jabolčne krhlje v ventilatorski pečici. Mi je super uspelo, krhlje sem narezala na 2-3mm in jih sušila slabe 3 ure na 80 stopinj. So bili ravno prav mehki-trdi.Med vratci sem imela zataknjeno kuhalnico, kot je svetovala mamaF. Ko zakurimo krušno peč v kleti, poskusim še na peči. linolina

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

1. jun 2012 12:00

Želela bi posušiti gozdne jagode, kasneje pa tudi npr. robide. Ima kdo kakšne izkušnje s sušenjem v pečici?

roža

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

1. jun 2012 17:27

kako pa sušite meto in meliso?

neika

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

1. jun 2012 17:51

Mi meto in meliso samo damo na prt v dnevni sobi. Razporedimo tako, da je samo ena plast in to je to :)

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

1. jun 2012 20:59

@roža :jaz sušim gozdne jagode na pladnju v suhem rostoru,pri meni je to kar kotlovnica.Je najbolj suha in čista.

Seveda bi šlo verjetno tudi v ventilatorski pečici.Na isti način sušim tudi robide.

 

@neika meliso ,meto pa seveda tudi vsa ostala zelišča sušim  na pladnju,enosplastno v suhem in čistem prostoru.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

sonjica55  

član od: 16.7.2007

sporočila: 15

4. jun 2012 20:59

Rozine

Zanima me katero vrsto grozdja brez koščic  je mogoče  doma posušiti in kako, da bi dobila rozine. Vse rozine kupljene so potrošene s pšeničnim škrobom - le tega pa naš otrok ne sme uživati.

LP in hvala

sonjica55

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

4. jun 2012 21:10

anaeva je napisal/a:

@roža :jaz sušim gozdne jagode na pladnju v suhem rostoru,pri meni je to kar kotlovnica.Je najbolj suha in čista.

Seveda bi šlo verjetno tudi v ventilatorski pečici.Na isti način sušim tudi robide.

 

V zimskem času tudi mi sušimo jabolka v kurilnici, pa se zelo hitro posušijo. No, jagode sem posušila v ventilatorski pečici, je pa trajalo precej dlje kot sem mislila.

Imam pa še eno vprašanje glede sušenja robid - jig kaj narežeš, ali jih sušiš kar cele?

Hvala za odgovore!

roža

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

5. jun 2012 7:40

@roža:robide sušim kar cele.Sicer traja malo dlje,pa tudi mušice jih znajo hitro najti :( .

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

5. jun 2012 14:26

Jaz letos meto in meliso kar v šopek zavežem in obesim na vrvico v provizorični špajzi. Posušilo se je, trajalo je pa kakšnih 10 dni (morda je bilo suho že kak dan prej, nisem preverjala). Potem pa samo liste posmukaš dol.

Druga varianta je na sušenje na mreži, če jo imaš, med serveti (bolj zaradi prahu).

 

Za uporabnike sušilnika za sadje: koliko štroma to res pokuri? Tašča ga ima, a ga ne uporablja,  ker to bojda ogromno štroma pokuri. Po moji kurji logiki ga ne bi smel tako veliko, saj ne segreva na ful vroče, čeprav ga moraš imet dolgo prižganega. Bi si ga sposodila, ker nimam nobenega pravega prostora za sušit (brez kleti, brez špajze) in imam vedno vse neki provizorično.

 

rag_doll

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

6. jun 2012 9:06

Ali pri meti in melisi osmukate lističe in sušite samo te na pladnjih? Meliso je menda treba pobrati pred cvetenjem, kako pa je z meto in žajbljem?

Noa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti