Fige

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

16. sep 2004 10:54

No, ma se da to isto rožičevo figovo sceno naredit tudi s svežimi figami? Jaz bi rekla, da ja, raje pa vprašam, da ne bo packanja zastonj. Zdi se mi seveda brezveze, da z obilico svežih fig v sezoni posegam po suhih, te bodo prišle na vrsto kasneje. TanjaG.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. sep 2004 15:55

Sem naredila pito iz fig - super, super. Edino testa ni bilo dovolj zato sem namesto zgornjega dela testa naredila mrežo. In fige sem za malenkost premalo sladkala in namesto ruma dala kar borovničev liker... Imam še dosti fig Lumpica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

16. sep 2004 19:11

Lumpica, bi mi lahko povedala koliksno kolicino fig si dala na pito...in koliko testa, kaksen pekac??! Hvala in LP Zala

jasnokrasna  

član od: 28.10.2003

sporočila: 37

18. sep 2004 12:31

zdravo, mi smo letos fige,jabolke, slive in hruške posušili z s sušilnikom,ki stane okoli 15.000 sit in je super zadeva.Suho sadje lahko potem uporabiš za peko kruha in sladic, tako da ga narežeš na trakove in namočiš v rumu ali vodi da se lepo zmehča.Letos je bila super letina za sadje in v takem primeru to prav pride. jasna delpin

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

18. sep 2004 13:06

Jaz svetujem eno figovo poslastico, ki jo je zadnjič delal kuhar na pop tv, vam posredujem stran - res super zadeva, za prste obliznit!!!Zadeva je sicer v angleščini, upam da boste razumeli, drugač pa lahko tudi na hitro prevedem. <http://www.bbc.co.uk/food/recipes/database/honeynu> Lp, Maja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. sep 2004 12:23

Kar prevedi prosim. Zala sem delala testo po receptu Zlate ribice. ( eno stran nazaj ) Fig sem dala kar veliko ( nisem štela, vendar več kot 10 ) Uporabila sem klasičen model za torto. Sem pa v Jani videla tudi zanimiv recept - kombinacija z malinami in namesto mreže tdrobljeno krhko testo povrhu. Moram poskusit popoldan. Lumpica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

19. sep 2004 19:03

Tu je prevod, ne dobeseden. Pečene medene fige z mandljevimi lističi 12 svežih fig (čimbolj zrele - da so sladke) 8 žlic medu 200g grškega jogurta 25g rahlo praženih mandljevih lističev 1. Odščipni "peclje" vsake fige in jih križema zareži - skoraj do konca, potem pa jih odpri - da nastane podobno cvetu. 2. Na center enega lista alu-folije (30x30) položi po 3 fige. To ponoviš na nadaljnih 3 listah folije iste velikost. Konce folije približaš figam - kot bi jih hotela zaviti. 3. Preliješ med čez vsako figo (midva sva dala približno žlico medu na figo). Zdaj pa konce folije dobro stisneš drugega k drugemu - da nastanejo dobro zaprte "vrečice". Namesti jih ob strani srednje ogretega ražnja in kuhaj (peci) 15 minut oz do mehkega. (midva sva jih dala kar v pečico na 180 stopinj - 15 minut) 4. Zavitke damo na krožnik/pladenj in jih "slečemo" z alu-folije Na vsako figo damo dobro žlico grškega jogurta in posujemo z praženimi mandljevimi lističi. Pojemo dokler so še topli. Vse to je bolj grob prevod - kot sem rekla - ne dobeseden, če pa želi še kdo drug lahko prevede ali me popravi. Pa mljask, mljask - pa prste obliznit... LV, Maja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. sep 2004 14:41

TanjaG. Seveda lahko za nadev uporabiš tudi sveže fige, v tem primeru ti jih ni treba celo večnost namakati v maraskinu (jaz jih navadno že prejšnji večer namočim, da se konkretno napijejo in zgledajo, vsaj od daleč, kot sveže. Ne boš falila... Loni

lemoni  

član od: 15.8.2004

sporočila: 12

20. sep 2004 19:24

Imam eno vprašanje! Kaj pri piti fige kaj olupite ali samo umijete? Hvala za odgovor! Lemony

zlata ribica  

član od: 9.2.2003

sporočila: 12

21. sep 2004 11:20

Ma jaz fig ne lupim, ker to je zame en velik greh. :) Teja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti