Fige

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

12. sep 2004 12:15

Tudi jaz se pridruzujem vprasanju ki ga je postavila Vcibej - Anja, bi lahko napisala recept za svoje pecivo s figami? Zlarta ribica, tudi tebe bi prosila za recept za pito s figami. LP Zala

zlata ribica  

član od: 9.2.2003

sporočila: 12

12. sep 2004 14:52

Ma kaj še niste jedli pite s figami?Joooj,...sej ni boljšega. Žal vedno delam vse na oko, tako točnih sestavin ne vem. Naredim pač krhko masleno testo za pite, ga razvaljamin notri položim fige, ki se jih prej prepraži s sladkorjem, rumom, vanilijevim sladkorjem....skratka kot za marmedlado, vendar veliko manj sladko. Pol pa pokrijem z drugim delom testa in spečem. Vse je odvisno od velikosti pekača. Če vas res taaaaako zelo zanima, bom se potrudila napisati točne sestavine. Ravno včeraj sem jo spekla in danes bo treba spečt novo. :)) Specialna je....še posebno če so fige istrijanske. :P Teja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. sep 2004 7:22

Dobre so tudi v nadevu za potico; rožičevo - figov je trenutno moj najljubši. Loni

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

13. sep 2004 22:54

Zlata ribica, mene res zanima recept s tocnimi kolicinami in velikost pekaca.....smrk, pri nas pa fige ne rastejo, in vam posteno zavidam da jih imate na dosegu roke (so eden mojih najljubsih sadezev)...Saj si s Primorske, a ne??! LP Zala

zlata ribica  

član od: 9.2.2003

sporočila: 12

14. sep 2004 8:56

Seveda, s Primorske sem. Pri nas nekateri fig sploh ne cenijo in pravijo, da so za metat oslu v rit. Pa prašiče hranijo s figami. :)) Recept pa napišem, ko pridem domov. Ciao! Teja

lucille  

član od: 12.2.2002

sporočila: 38

14. sep 2004 12:18

Še en nasvet za figovo marmelado. Mi smo jo ponavadi delali doma tako, da smo manjše koščke fig zmešali s precejenim grozdnim sokom in sladkorjem. In je bilo super....

zlata ribica  

član od: 9.2.2003

sporočila: 12

14. sep 2004 13:01

Evo približen recept za FIGOVO PITO: Sestavine: Za testo: 300 g moke 150 g margarine 100 g sladkorja 1 vanilijev sladkor 2 rumenjaka ščep soli malo mleka (2-3 žlice oz., da bo testo gladko) limonina lupinica Za polnilo: fige (ne vem točno količino, ampak jaz jih dam kar veliko....torej odvisno od okusa) 2 žlici sladkorja ali po želji več 1 vanilijev sladkorček malo limoninega soka 2 žlici ruma cimet po želji Testo zamesiš in ga razvaljaš na dva pravokotnika. Jaz ponavadi delam v pekaču....tistem dolgem 33 cm......Najprej daš eno plast testa, položiš gor dušene fige in pokriješ z drugo plastjo testa in daš v peč. Pečeš pri 18o stopinjah, kakšnih 45 minut. Vse je pač odvisno od peči, velikosti. Tudi sestavine so odvisne ali imate raje več testa ali fig. Jaz fige prerežem samo na pol, ker imamo radi velike kose. Pa dober tek!

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

14. sep 2004 14:06

Loni, bi nam ti zaupala ta nadev za potico? Če se da, čimprej. TanjaG.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

14. sep 2004 21:29

Jaz pa naredim ponavadi kar vodni biskvit(recept sem mislim da poslala v bazo) in ko je napol pečen, nanj naložim fige, sladkor, vanil. sladkor, malo ruma....in spečem do konca.Pride fino sočno pecivo, po želji ga postrežem z vanilijevim sladoledom. ANJA

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

14. sep 2004 22:43

Zlata ribica, res lepa hvala za recept......na mojo veliiiko zalost mislim, da ga bom lahko realizirala sele drugo leto, ko bomn spet prisla do fig......zal. Ampak drugo leto posljem mnenje o izdelku, zagotovo! LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti