Vlaganje bosanskih češpelj

PAJDO  

član od: 10.9.2004

sporočila: 18

tema odprta - 10. sep 2004 10:17 | ogledi: 8.538 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Naj vas najprej pohvalim. Namreč, sem že dolgo časa neregistrirana, ampak redna bralka in preiskuševalka receptov ki jih najdem na teh straneh. Povem vam, da so me vaši recepti in nasveti mnogokrat rešili iz dvomov in zagat. In spet sem se znašla v zagati - ne vem, kako naj vložim nekaj kil bosanskih češpelj, ki sem jih dobila v dar. Lani sem dobila en kozarec vloženih in so bile zelo dobre.

Če kdorkoli ima kakšen nasvet ali recept, se mu v naprej lepo zahvaljujem.

L.P.

PAJDO

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

10. sep 2004 11:21

Ravno včeraj sem jih zamrzovala. Najprej sem jih izkoščičila in namesto koščice vložila vanje kocko sladkorja, posuto s cimetom, zložila na pladenj in zamrznila. Šele, ko so bile zmrznjene, sem jih pakirala po 6 kosov v vrečke. Pozimi bodo še kako prav prišle za slivove cmoke in podobne zadeve. Se pa tudi jaz priporočam za nove ideje. Lep dan vsem! ZIMA

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

10. sep 2004 12:15

To je pa dobra zamisel, pa še kocka sladkorja noter... Namreč, jaz naredim cmoke in jih zmrznem. Zima, potem slive verjetno ne odmrzneš temveč daš direktno v testo? Pozdravček!

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

10. sep 2004 14:17

Sama slive zamrzujem izkoščičene brez sladkorja. Ko jih rabim, jih le delno odmrznem in sladkam ter normalno uporabim za cmoke. Zamrznem jih pa na pladnju, da jih jemljem nato po potrebi iz vrečke.

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

10. sep 2004 15:43

Jaz slive vlagam kot drugo sadje. Najprej jih operem in nič ne izkoščičim. potem dam v vazo 3 žlice sladkorja in dolijem vodo do vrha. V lonec dam več vaz skupaj, dolijem hladno vodo do treh četrtin kozarca, potem pa naj vreje 15-20 minut. Take slive so odlične za v njoke, ni jih treba sladkati, le kost jim pobereš ven. Kompot pa je prav tako super razredčen z vodo. Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 27. 2009 09:15

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

17. sep 2004 14:16

Na med.over.net poglej post Slive - nekoliko drugače. Opisuje, kako jih "na suho" vlaga v kozarec in pasterizira. Sliše se zelo zanimivo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti