Rana na dvanajsterniku

EVICA  

član od: 3.2.2004

sporočila: 31

11. sep 2004 6:41

Ja, ni mi ravno najlepše, ampak je že bistveno boljše. Saj veste, malo diete, pa gre. Dobro je sicer to, da ne kadim, alkohol mi tudi ne paše, nepravilna prehrana, pa študij sta pa tisto, ki mi grenita lepe nočne urice. No, mami bere sporočila na forumu in mi govori, sem ti rekla, si pebrala, ja, ja mami, si, si. Saj je zlata, vsi čajčki, pa crklaje,.... No, grem v knjižnico, potem pa bomo videli. Upam, da se bodo težave nehale in da so samo opozorilo, da moram bolj poslušati svoje telo in ga čuvati. Hvala vsem !

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

11. sep 2004 20:40

Zlata moja Evica mislim da se Rupurutu in Ranitalu prav nobeden študent pred kočljivem izpitom ni izognil, pa post izpitni fazi krčev v želodcu tudi ne. Glede bakterije je pa res, da se jo lahko dokaže samo z gastroskopijo in je zdravljenje najprej z antibiotiki nato pa.... Lumpica

kaisa  

član od: 16.9.2004

sporočila: 5

16. sep 2004 18:24

glede rane na dvanajsterniku, ki jo imam tudi sama me zanima, kako dolgo se to sploh zdravi. sama še nisem šla na pregled in na gastro tudi ne grem, do zadnjega ne. bolečin nimam, me pa peče zgaga in se mi po nepravi hrani dviguje. kaj pomaga, da se rana čimprej odpravi. kaisa

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

16. sep 2004 21:12

Kaisa, saj gastro ni tako grozna zadeva (danes sem ravno bila na pregledu in .... preživela). Je pa najbolj zanesljiva pri določanju diagnoze glede želodca, zato pri meni ni bilo dvoma ali iti ali ne. Zato me zanima, kako so ugotovili rano? Pozdravi se jo lahko le s strogo dieto in to dolgotrajno.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. sep 2004 9:59

Kaka dieta pa je to? Mi lahko kdo na hitro opiše kaj smem in kaj ne smem jesti. Sama se tudi ne morem odločiti za gastro, me pa kar šteka in šteka, nekajkrat mi je že zdravnik rekel naj pazim glede stresa in živčkov glede malenkosti, ampak saj veste da se človek ne spremeni dokler ni tragično... Hvala in lep pozdrav, Maja

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

17. sep 2004 18:33

No, da še jaz pristavim svoje. Evica, predvsem najprej gastroskopija, le tako boš vedela, pri čem si (na koncu koncev, lahko da sploh nimaš rane!?). Samo majhna in resnična anekdotica. Čakali smo pred ambulanto na gastroskopijo, zdravnik pride v naš kraj samo 2-krat tedensko, temu primerna gužva. Gre lepo po vrsti, dolgo, dolgo. Zdravnik prihaja po vsakega posebej ven na vrata. Ko enkrat pride, se predenj postavi en možakar, zdravnik ga povabi noter. Potem pa... se začne starejša gospa razburjati, da on pa že ni na vrsti, da je samo stal tam, da ona že točno ve, da je točno gledala itd itd. Zdravnik se ji prijazno nasmehne in reče: "Gospa, ne se razburjat, za nikogar ne bo zmanjkalo, za vse bomo poskrbeli. Samo razburjat se ne, saj ravno zato pa ste danes tukaj." In pregled ni nič tako groznega, kar pogumno. Kar se mora, se pač mora in se nič dosti ne premišljuje, ali bi ali ne bi, ali je težko ali ni. Glede diete. Dokaj združljivo z načeli zdrave prehrane, tako da če se držiš splošnih smernic, je že veliko storjenega. Podrobnosti so različne pri vsakem posamezniku, tako da enemu nič ne škodi, ob čemer drug pleza po stenah od bolečin. Noa je povedala zelo konkretno in izčrpno. Zdrava pamet in prava mera, to blagodejno vpliva tudi na vse ostalo v življenju. Pozdrav, Fani

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

17. sep 2004 20:01

Maja, par odgovorov nazaj sem precej podrobno napisala dieto za rano na dvanajstniku in želodcu, ker je imela moja hčerkica tovrstne težave! Srečno!

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. sep 2004 21:00

Noa, hvala za poduk, sicer pa me je tudi Fani že usmerila nazaj do tvojega odgovora. Pri meni ni problem meso, pa ocvirki, gazirane pijače...bolj čokolada (čeprav veedno manj) in začinjena hrana, pa svež kruh ko zadiši ko ga vzameš iz pečice... Kako pa mleko reagira na tak želodec??? Imam občutek da me napenja in dela krče... P, Maja

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

22. sep 2004 6:16

Mleko veliko odraslih slabo prenaša, tako da imaš verjetno čisto pravilen občutek. Dokazujejo tudi, da odrasli ljudje naj sploh ne več uživali mleka, da ni potrebe, povzroča pa alergije, napetosti ipd. Po vojni je bilo obdobje velikega čaščenja mleka, tako da smo zrasli v prepričanju, kako je mleko vsestransko dobro, nenadomestljivo za mlado in staro in oh in sploh. Sodobne raziskave tega ne potrjujejo, zadaj pa stoji velika mlečna industrija, ki seveda ne dovoli javno oporekati mleku. Pozdrav, Fani

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

22. sep 2004 7:30

mleko je kislega izvora, zato lahko tudi škodi če se je preveč občutljivega želodca, lahko povzroči refluks in še kakšne pekoče bolečine v želodcu in motnje v prebavnem traktu. jaz tudi trpim za kronično unetje prebavnega trakta in vem in razumem vse vas ki ste to prestali in prestajate, ampak mislim da za utemeljito diagnozo in zdravljenje je le potreben zdravnik in preiskave! tudi jaz sem imela gastro in že več krat zato vam lahko zagotovim da ni nič kaj tako grozljivega, še posebej če se pomisli na dooostii ma dooostii bolj grozne in boleče preiskave ki jih morajo nekateri prestati za ozdraviti. Torej kar korajžno do zdravnika in do dragocenega zdravja!!! lepe pozdrave keyj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti