Prosim za recept za figaro

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

tema odprta - 9. sep 2004 11:29 | ogledi: 3.780 | odgovori: 4

Ta recept, ki se nahaja v bazi ni tisti tapravi. Če ima kdo kakšen drug recept, se res toplo priporočam. Moj mož figaro namreč obožuje, jaz pa bi ga rada malo pocrkljala

Pozdravčke vsem!

Nojči

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

9. sep 2004 13:32

2 dcl mleka, 40 dag sladkorja, 30 dag mletih piškotov, 10 dag mletih orehov, 10 dag nasekljanih rozin, 2 žlici kakava, 2 žlici ruma, 20 dag margarine, 2 oblatne, čokolada za premaz. V posodo daj mleko in sladkor, ko zavre dodaj margarino. Ko se margarina stopi dodaj piškote, orehe in rozine, kakav in rum. Vse skupaj dobro zmešaj. Na dno daj eno oblatno, nadev in na vrhu drugo oblatno. Oteži in pusti čez noč. Po vrhu naredi čokoladni premaz. Reži na rezine 2 x 10 cm. Pozdravček!

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

9. sep 2004 18:35

Meni je pa najboljši tale: Kokosova bajadera 30 dag Albert keksov 20 dag kokosove moke 10 dag masla 40 dag sladkorja 1 dl vode Sladkor in vodo kuhaš, da se sladkor stopi in s tem preliješ zdrobljene kekse. Maslo penasto umešaš, dodaš kokosovo moko in rum ter primešaš keksom. Z mokrimi rokami oblikuješ testo po pekaču. Preliješ s čokoladnim oblivom: 20 dag čokolade 10 dag rastlinske masti 4 žlice ruma Avtorica je Simona, prekopiran pa je s foruma:http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=765&žično*%20novolet*%20pecivo* LP, Stanka

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

9. sep 2004 19:17

Najlepša hvala, Dragička-bom preizkusila že jutri-sporočim efekt!! Mislim da je to tisti pravi recept! Ostalim pa lepa hvala za trud! Pozdravčke, Nojči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti