Ze sedaj advent in bozic kot kulinarika v evropski uniji

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. sep 2004 16:46

32,5 dag medu 12,5 dag margarine 20 dag mletega sladkorja 42,5 dag moke pecilni 30 dag mletih lešnikov 1 jajce 1 rumenjak začimbe: cimet, klinčki. kardamom Beli led Jajčni beljak, limonin sok, sladkor, za barvastega pa uporabite željeno jedilno barvo Iz sestavin zgnetem testo ki čez noč počiva v hladilniku. Naslednji dan ga razvaljam,razrežem in spečem. Pečene okrasim. Ko bom imela malo več česa bom lanskega poslikala in pripela še sličico. lp Vesna Vesna Milek Recko

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

11. sep 2004 7:20

Tudi mene zanimajo te cimetove zveze. Sicer je bil en recept ze objavljen v bazi, ampak po odzivh sodeč, je v tem repetu nekaj narobe, ker je testo preveč tekoče ali kaj. Torej, ali imamo boljši in bolj zanseljiv recept? Na dan z njim! V bazi repetov je še en imeniten recept za piškote, zelo primerne za Božič. Najdete pod gelsom Orehovi keksi, objavil pa ga je Sladkosned. Velikokrat pečem te piškotke, v ustih se kar topijo.... Sweetie

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

11. sep 2004 7:21

Reca, daj ta recept v bazo prosim, da si ga lahko shranim v beležko. Sliši se dobro. Sweetie

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. sep 2004 21:58

Saj tudi je dobro. Bom dala takoj ko bom imela par minut časa. Mogoče bo to že jutri. lp Vesna Vesna Milek Recko

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

13. sep 2004 9:57

Dragička in Reca, hvala za recepte! Verjetno bom preizkusila kar oba. Reca, praviš,da boš letos poslikala lanske. A je potem to tisto pecivo, ki se ga prodaja tudi na sejmih? (srčki in podobno) Ta recept namreč že dolgo iščem. lp ZIMA

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. sep 2004 14:04

Ko smo ze pri medenjakih - mene pa zanimajo drazgoski kruhki - recept sem nasla na netu, ampak se vedno ni mi jasno kako je pripravljeno svetlo testo, iz katerega so izdelani okraski - je to ravno tako medeno testo - ali kaj drugega? Vsaka ideja in pomoc dobrodosla. LP, R.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. sep 2004 22:45

Nimam pojma kaj imaš v mislih. To kar imam boš videla. Imam pa tudi še tistega izpred dveh let. Sicer pa probaj. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti