Ze sedaj advent in bozic kot kulinarika v evropski uniji

psonja1  

član od: 8.9.2004

sporočila: 27

tema odprta - 9. sep 2004 9:35 | ogledi: 4.625 | odgovori: 17

predčasno se je potrebno pripraviti na šege ob adventu, božiču in silvestrovanju. vsaj teoreticno

in diskusijsko

SONJA PREŠERN

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

9. sep 2004 12:07

Sonja, se popolnoma strinjam s tabo. Lani sem se malo pred božičem spravila nad popularne in v cimetove zvezdice (recept iz beljakov, sladkorne moke, cimeta in mletih mandeljnov), pa mi je namesto testa ratal en velik poc, vse je bilo lepljivo, ni bilo šans, da bi kakšne zvezdice rezala . Dodajala sem sladkor, mandeljne, ko ni nič pomagalo, sem nazadnje dodala še moko, čeprav jo v receptu sploh ni. Torej, nastali so cimetovi kamni v obliki zvezdic, časa za poizvedovanje na forumu pa ni bilo več. Res se je pametno prej pripraviti, torej ni nič prezgodaj, da izmenjamo mnenja o veselem decembru...čeprav nas v novembru čaka še eno tradicionalno slovensko praznovanje- Martinovo LP V.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

9. sep 2004 14:46

Navijam za Martina!! Lumpica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

9. sep 2004 14:54

jaz pa za cimetove zvezdice - VilmaS, meni se je zgodilo enako! idela sem, da Bahlsen v avstriji prodaja te krasne cimetove zvezde, meni pa nocejo in nocejo uspet! Kaj je tu narobe!? LP Zala

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

9. sep 2004 15:51

Meni se zdi, da imam ta recept in so zvezdice prišle lepe in dobre brez nobenih problemov. Bom preverila, če so to res cimetove zvezdice ali kake druge zvezdice in sporočim. Suzana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. sep 2004 20:34

Jaz pa za te praznike delam pujskove glave iz kvašenega testa in miklavže iz medenega testa. kamorkoli gremo odnesemo potem te reči s seboj, kdorkoli pa pride k nam v tistem času si lahko izbere figurico. Navadno so vsi navdušeni. Čeprav smo že stari bumbarji vsako leto na sv. Lucijo naberemo češnjeve in višnjeve vejice za v vazo in napišemo želje, da jih potem veselo vsak večer kurimo. Na ta dan se tudi ne sme šivati. lp Vesna Vesna Milek Recko

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

9. sep 2004 22:07

jaz sem te zvezdice lahko lepo oblikovala jih super spekla dokler so ble tople so bile bombastične ko so se ohladile trde k kamen vendar ko sem za novo leto dajala za darila piškote kar lepo zbirko različnih so se ljudem te zvezdice trde ko kamen po večini najbolj dopadle ... nasrečo so dobl te piškote ljudje z dobrimi zobmi ... kaka babica nebi bila vesela tega

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

10. sep 2004 9:46

Ravno včeraj sem razmišljala, kako komaj čakam december, da se spravim pečt božične piškote. Lani sem bila tako pridna, da sem jih cel mesec pekla in potem podarjala v božičnih škatlah . Letos jih ne bom podarjala, jih bom pa sigurno spet ogromno spekla. Cimetovih zvezdic se nisem lotila, sem pa naredila mislim da 5 različnih. Celo Miklavže sem se spravila delat. Bila sem čisto navdušena. Ko bom zbrala malo časa, bom objavila recepte in slikice zraven. Lp, Asja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

10. sep 2004 10:09

Asja, malo si me prehitela. Jaz tudi "znorim" in se mi decembra "odtrga", ko se lotim peke. (Hočem reči "odtrga" v pozitivnem smislu). Naredim do 15 vrst vsega in potem delim naokrog. Zelo bi bila vesela, če bi res dosti prej začeli s to temo. Kar se pa tiče cimetovih zvezdic, prebrala sem recept iz baze in se mi zdi malo čuden... Najbolje bi bilo, da se ga poskuša (magari s polovično mero). Namreč, jaz cimetove zvezdice delam drugače. Pozdravček!

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

10. sep 2004 11:14

Reca, kako pa narediš medene Miklavže? LP ZIMA

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

10. sep 2004 13:53

Moj recept za medene miklavžke in za škornjčke: 10 dag lešnikov 20 dag moke pol vrečke pecilnega praška 10 dag sladkorja v prahu 10 dag margarine 2 žlice medu 2 jajca 1 žlička cimeta 1 limona Margarino zdrobi v moko, presejano s pecilnim praškom, dodaj sladkor, jajca, mlete lešnike, cimet, med, naribano limonino skorjico in sok polovice limone. Vse dobro izdelaj - testo naj stoji na hladnem 1 uro. Razvaljaj na 5 mm debelino in reži z modelčkom za miklavžke in škornjičke. Okrasi z lešniki, rozinami, pinjolami. Daj na peki papir in peči v pečici 200 stopinj – 15 minut. Ohlajeno lahko okrasiš s raztopljeno čokolado. Skratka, umetniško se izražaš. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti