Razbarvanje majic

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

tema odprta - 8. sep 2004 8:41 | ogledi: 14.655 | odgovori: 14

Pozdravljeni!

Mami je po pomoti med bela oblačila, ki se perejo na 40 stopinj vrgla rdečo majico Vsa oblačila so se obarvala na roza. Namočila sem jih že v Vanish, potem sem Vanish tudi dodala prašku. Cunje so še zmerom roza. Ima kdo mogoče nasvet kaj naj še naredim.

Hvala

Maja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

8. sep 2004 8:44

Kaj pa varikina? Sedaj imajo tudi parfumirano!

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. sep 2004 10:59

Pred časom sem kupila v Millerju eno stvar za razbarvanje. Bilo je učinkovito. Žal točnega imena ne vem, poskusila pa bom opisati. Je tam, kjer so razni Flecken teufel in podobno. V bližini posebnih praškov za belo, pa za črno perilo in podobno. Bilo je v majhni škatli, približne dimenzije: 8x10x3 cm. Bela majica je gor narisana. Pri navodilih piše, da se mora namakati približno 6 ur. Pazi, meni ta reč odurno smrdi, je pa učinkovito razbarvala bluzo. Mimika

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

8. sep 2004 12:17

Pred leti smo za ta namen uporabljali navadno varikino. Perilo se namoči v vodo, kjer se doda varikine po navodilu na flaški (odstoji par ur v vodi) in perilo še enkrat opere. Jaz jo uporabljam še danes, vsake toliko časa - za kuhinjske krpe. Res je, da smrdi, ampak "bog pomagaj". Pozdravček!

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

8. sep 2004 13:24

Jaz sem zadnjič tudi vse pobarvala v roza. Uporabila sem arekino - dala sem jo kar v pralni stroj (predalček za pralni prah) in na kratko pranje. Nič ni smrdelo oblačila pa bela. Nato sem normalno oprala. Lp Rebeka

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

8. sep 2004 14:06

Pa dober tek! hihi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

8. sep 2004 14:12

Verjetno še nisi opazil-la, da imamo novi forum "Gospodinjske teme". Pa lep pozdravček!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. sep 2004 17:45

Eno reč za razbarvanje belega perila sem kupila v Avstriji - gor piše "K2r Universal Entfarber". Je kar dober in uporaben. Če se vam pa obarva pisano perilo, ga takoj, ko ste ga potegnile iz pralnega stroja, potopite v škaf zelo vroče vode (najbolje kar vrele-seveda, če perilo to dopušča), v katero ste naribale precej navadnega, pralnega mila. Pustite tako dolgo, dokler se voda ne ohladi (1-2 uri), nato dajte v stroj in ponovno operite. cervus

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

8. sep 2004 18:15

To čistilo za razbarvanje kot piše Elaphus sem enkrat uporabila na moževi belo črtasti srajci, ki sem jo pobarvala v roza. Roza barva je res izginila - črte pa tudi. Zato s tem samo belo. Punce to ni nič. Moj starejši sin je še generacija bombažnih pleničk. V poln stroj se ni je zamešala zelena nogavička. Jokala sem. Poskusila z varekino in to uspešno. Varekina je zame še vedno nepogrešljivo čistilo. Med belo perilo pa vedno nastrgam žajfo za pranje na roke. Ja tisto veliko rjavo, ki so jo rabile naše mame za pranje pleničk. Moja mama pa še vedno prisega na sonce. Belo perilo na soncu pridobi na belini in tudi kakšen madežek z gatk resnično izgine. Lumpica

marjanap  

član od: 12.8.2003

sporočila: 40

9. sep 2004 13:54

Tudi jaz bi svetovala AREKINO, ki je manj agresivna a zato učinkovita in ne smrdi. Enostavno kot je opisano v navodilih dodas v pralni stroj, opereš in to je to. Tudi K2 R je dober. LP Marjana Puhman

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

20. okt 2004 1:14

Kje kupis to RJAVO ZAJFO? Z (V)Arekino je pa moja mami (jaz si ne upam) prala vceraj stare cunje, ful umazane krpe.... in moj modrcek, ki ga je moja sestra pred nekaj meseci po nesreci pobarvala na ogabno svetlo roza je BOLJ BEL (ne cisto, ampak zelo opazno!). LP, Sanjab1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti