Razbarvanje majic

blažka  

član od: 19.7.2004

sporočila: 24

20. okt 2004 9:24

Arekina je O.K. Paziti je treba na razmerje ( strogo se držati navodil) in čas namakanja. Če boš predolgo pustila v Arekini bo tkanina razpadla. Lp, A

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

12. jan 2013 21:57

Zdravo!Da ne odpiram nove teme.

Dala sem prat robo na 60,barve siva,črna in temno modra.Uporabljala sem črn prašek za temno robo od woolajta in listič za lovljenje barve.

Zraven sem dala še 2 novi črni rjuhi.Vse cunje imajo črne fleke.Kaj naj naredim?Arekino lihk ne bi uporabljala.

llilika

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

13. jan 2013 6:55

Ampak, zakaj si pa prala črno na 60 st? Se je kar treba držati temperatur na navodilih za pranje. Razen pri belih bombažnih stvareh.

Si dala prašek v stroj, pa ga ne takoj vključila?

Ali pa sta ti dve novi rjuhi krivi. Črne tkanine (tudi druge temne) ponavadi nimajo dovolj obstojnih barv za tako visoko temperaturo.

Jaz bi pranje kar ponovila, brez praška. Je pa treba takoj ponoviti, ko vzameš perilo ven. Upam, da si to storila.

Sicer boš pa dobila kakšen bolj pameten nasvet.

pirnica

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

13. jan 2013 11:51

Ponavadi na 60s perem nogavice,spodnjice in hlače,zdej sem dala še nove rjuhe kar mislim da je to krivo.Takoj ko sem opazila sem dala še enkrat prat brez rjuh in ni nič pomagalo.Prašek sem dala v stroj takoj ko sem vključila ne prej.

llilika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti