Feta sir

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

13. jan 2006 11:01

Jaz v Mercatorju kupim v tetrapak embalaži FETAKI-e ,je feta v kremni varianti ,kot kremni sirni namaz.Lahko v pečici spečete polovice krompirja in takoj na vročega date 1 malo žlico tega sira -joj kako je to dobro ............opečete kruhke ,natrete z česnom pokapljate z olivnim oljem -ali pa tudi ne -namažete z "FETAKOM"....JOJ KAKO JE TO DOBRO ,narežete paradižnik ,na kolesca česen, dodate malo olivnega olja in kremni feta sir ,premešate, pustite nekaj minut marinirati ,zraven paše kos dobrega kruha ....njam, njam LP Marta

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jan 2006 13:08

Ravnokar sem na tržnici kupila trdi slani sir, ki ga uporabljam kot feta. Tistega prej omenjena iz najboljšega soseda pa tudi uporabljam, ker mi je po okusu dober. Struktura pa je taka, kot je. Za jutri bom naredila sledeče. sir bom narezala na kocke, dodala olive (svetle in temne), raznobarven cel poper, zapičila rožmarin v sir in prelila z oljčnim oljem. To bom bom postavila na mizo za predjed. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 13. jan 2006 13:08:43

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. jan 2006 13:18

No, me je mimika prehitela. JAz delam podobno varianto, le da olivnemu olju dodam malo vina in strtega česna, pa več zelišč sesekljam in v tem pustim sir. Mmmm, ampak tudi tega zdaj ne smem... Mi je pa mladi sir na žaru zakon, no bil....tu v eni srbski restavraciji v MB so ga včasih imeli, to smo se mastili...Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jan 2006 20:39

Naredila sem malo drugače. Kocke sira sem povaljala v provansalskih začimbah, dodala olive, sesekljan česen, raznobarvni poper in prelila z mešanico super dobrega dalmatinskega in istrskega oljčnega olja. Njami. mkimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti