Sataraš-kot priloga h katerim jedem?

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. nov 2004 13:37

Kolikor je meni znano (lahko me tudi popravite) je "ta pravi" sataraš pripravljen iz čebule, mesa, paprike in paradižnika z vmešanim jajcem na koncu in takšen je še vedno najboljši s svežim kruhom, brez ostalih dodatkov. Osebno ga pripravljam brez mesa, ker sem vegatarijanka, in je tudi zelo dober. Zelenjavna priloga (enak postopek le da ni jajca na koncu, lahko dodamo tudi melancane) pa se lahko doda ostalim škrobnim prilogam kot so riž, krompir, testenine in pečenemu mesu. Jaz imam takšno zelenjavno prilogo najraje z dodano tunino in testeninami. Lp, Katjuška katjushka

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

16. nov 2004 14:35

Eh, se opravičujem.. Torej - prepražim čebulo, paradižnik, papriko. Dodam česen, začimbe, sol, peteršilj.Vse to nadevam v vrečke oz. posode in v skrinjo.Pozimi maso odmrznem, zmešam s kuhanim fižolom in dam popečt v pečico za ene pol ure.. Pri nas to fantje jedo s kruhom. Sedaj, ko imamo že študenta, je vsa zadeva zelo enostavna tudi zan - odnese v Ljubljano in naredi do konca. LP Tina

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

16. nov 2004 18:19

katjushka ne, mislim da je sataraš to kar je napisala mamamia na prvi strani...vse ostalo so potem rzaličice le tega oz. imajo svoje poimenovanje. nina mandarina Sporočilo je spremenil(a) p|na dne 16. nov 2004 18:19:27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti