Tiramisu

stajerka  

član od: 1.7.2004

sporočila: 22

tema odprta - 2. sep 2004 12:43 | ogledi: 3.968 | odgovori: 16

Malo sem pogledala po forumu, pa nisem našla recepta za tiramisu (ko mi pa internet tako počasi dela, da zraven znorim, pol se mi pa ne da več ikat), pa vas prosim, či mi ga lahko katera napiše. A ga ve naredite z baby keksi al z biskvitom?

Doma bi kr naprej nekaj sladkega, pa sem se spomnila na tiramisu! Hvala!

Lep dan!

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. sep 2004 12:53

poglej med recepte - rubrika sladice, tam imas 10 receptov za tiramisu, pa bos sigurno nasla kaj zase. LP, R. Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 02. sep 2004 12:53:55

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

2. sep 2004 15:09

Jaz ga vedno delam po receptu, ki je napisan na Baby keksih. Pa tudi, če je vsakič malo drugačen, nič hudega. Še nikoli ni ostal. Suzana

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

2. sep 2004 15:35

Ker smo pod nujno odpotovali sem ga dala v zmrzovalnik. Nisem ga še vzela ven. Ga je kdo že zamrznil? Rezultat? Lumpica

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

2. sep 2004 17:15

Ja sam prije par dana radila tiramisu i bio je odličan. A evo i recepta po kojem sam ga radila. TIRAMISU jedno veće pakovanje piškota (400g) 200 g šećera 500 g mascarpone sira 5 jaja 2-3 dl crne kave bez šećera, malo ruma za aromu kakao za posipanje Postupak: Umutiti dobro žutanjke sa šećerom (pjenasto), zatim dodati mascarpone i još malo mikserom miješati da se ujednači smjesa, a na kraju lagano umiješati snijeg od bjelanjaka. Piškote lagano umočiti u kavu, te slagati u zdjelu pa prekriti kremom, ponoviti postupak tako da na vrhu bude krema. Kolač staviti u hladnjak da se ohladi te neposredno prije posluživanja posuti kremom. (Ja sam žutanjke i šećer kuhala na pari jer sam se bojala onako sirova jaja staviti u kremu. Kada ću raditi drugi puta, u smjesu žutanjaka i šećera ću staviti malo škrobnoga brašna (Gustina) kako bi mi krema bila za mrvicu gušća. Inače, kolač je bio mrak!!!) Lidija...

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

2. sep 2004 23:59

za tiramisu lahko namesto mascarpone vzamete kar mileram in je tudi vredu lahko ga delas s piškoti ali z biskvitom je vseeno ... tisto kar ti bolj leži jaz ga raje delam z biskvitom ker sestavine imam zmerom doma piškote moram pa kupovat

ČRT  

član od: 7.1.2004

sporočila: 18

10. sep 2004 10:46

OLA JAZ GA DELAM TAKO: BABY PIŠKOTI 3 JAJCA ( RUMENJAKI POSEBAJ BELJAKI POSEBAJ TRD SNEG) 500-750 G MASCARPONEA ODVISNO V KAKŠNEM MODELU GA DELAŠ SLADKOR (PO OKUSU) MALO RUMA MLEKO KAKAV SMETANA KREMA ZMEŠAJ SLADKOR IN RUMENJAKE, DA NARASTE POTEM DODAŠ MASCARPONE IN RUM TER ZMEŠAJ POTEM PA ŠE NA ROKE ZAMEŠAJ SNEG. DAM ENO PLAST PIŠKOTOV IN POLIJEM PO VSAKEM PIŠKOTU 2 ŽLICI MLEKA ZMEŠANEGA Z KAKAVOM, KER MOJI NE MARAJO OKUSA PO KAVI. POTEM DAM PLAST MASE IN SPET PLAST PIŠKOTOV SPET POLIJEM IN SPET PLAST MASE IN SPET PLAST PIŠKOTOV SPET POLIJEM IN NATO SMETANO TER POSUJEM Z KAKAVON V PRAHU. PROBAJ MOGOČE TI BO VŠEČ ZA ENKRAT GA VSI HVALIJO KATERI SO GA PROBALI. LP ZLATA ZLATA ZUPAN

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

10. sep 2004 12:36

Ne mi zameriti ampak spadam med tiste, ki zagovarjajo originalne recepte. Zame je tiramisu" pravi, kadar je narejen iz piškotov savoiardov (namočenih v kavi obogateni z likerjem), mascarponeta, jajc in sladkorja v kremi, ter s kakavom na vrhu. Ostale stvari narejene iz biskvitov, raznih sirov, brez jajc ipd., niso Tiramisu". Brez dvoma so tudi različice okusne, le ime jim je treba spremeniti . lp, Janja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. sep 2004 13:27

Odgovor za Lumpico. Tiramisu se odlično obnese pri zamrzovanju. Mislim, da sem enkrat pisala o tem, da sem kot študentka delala v itali. sladoledarni v Hamburgu. Gospa je rekla, da je tiramisu vedno treba zamrzniti, da se potem mnogo lepše reže. Strinjam se z Janjo glede originalnih in modificiranih receptov. Edino pri likerju delam drugače, kot so v prej omenjeni sladoledarni. Uporabljali so nek liker (čuden, nepoznan), jaz pa dam kar rum. Čeprav je ravno pri likerju tudi v Italiji veliko različnosti. Mimika

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

10. sep 2004 14:51

Kava in liker - ravno zato je tira mi su Anita anita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti