Koromač

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

tema odprta - 1. sep 2004 8:36 | ogledi: 7.357 | odgovori: 2

Neki dan sam u Merkatoru kupila koromač i eno ga još uvijek u hladnjaku. Ne znam na koji bih ga način još pripremila osim da ga spečem u pećnici s parmezanom (taj sam recept našla u bazi). Pronašla sam nešto o koromaču i u knjizi J. Olivera (Goli kuhar), ali mi se to baš i nije previše svidjelo.

Molim vas da mi date ideju kako da ga što bolje i što jednostavnije iskoristim!

Lidija...

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

1. sep 2004 9:15

Koromač lahko pripraviš v solati - skuhaš na rezine narezan koromač (ostati mora čvrst, ne razkuhan), počakaš, da se ohladi in ga zabeliš z olivnim oljem, limoninim sokom in soljo. Večkrat ga naredim tudi v sirovi omaki - na rezine narezan koromač skuhaš al dente; narediš sirovo omako - stopiš gorgonzolo v sladki smetani ali smetani za kuhanje, dodaš še kakšno vrsto sira po želji in preliješ po koromaču. Tovrstna omaka odlično paše tudi z brokolijem. Lahko pa ga polniš tudi z mletim mesom - podobno kot bučke in melancane, bolje je, če pred pečenjem koromač na hitro blanširaš. Veliko užitkov pri kuhanju ti želim

zlata ribica  

član od: 9.2.2003

sporočila: 12

13. sep 2004 11:04

Mi doma delamo koromač na način, ki ga je delala mojanona. Pride podobno juhi, kamor se da grah, pa svinjina. Ponavadi se dela ob času kolin, tako da je dosti klobas in rebrc. Pa zraven se ponudi toplo polento. Njaaaaamm.....To jed bi mogli zaščitit. :)) Teja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti