Barvanje smetane !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 30. avg 2004 15:24 | ogledi: 12.165 | odgovori: 26

Ali ima mogoče kdo kakšno izkušnjo glede barvanja smetane z rdečo peso? Ali pa za kakšno drugo naravano sestavino za barvanje sladke smetane ? Zanime me zelena, vijolična ali modra.

LP,

Klavdija

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

30. avg 2004 15:57

Za vijolicno uporabi borovnice, ki jih zmiksas in dodas v sladko smetano. Lhko pa uporabis samo sok od borovnic. Za modro in zeleno pa zal ne bi vedela. Lep dan, Simonca

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

30. avg 2004 16:30

Zdaj sem se spomnila enega zelenega barvanja kreme. Padla je ideja: FLA-VOR-AID. Koliko? Pet vrečk, da bo bolj intenzivna barva. Torta je bila dobra in čudovito zelena, le da smo jo morali lupit, ker je bila zunanja plast kreme (ta zelena) tako kisla, da nam je usta zvilo. Jaz imam barve za hrano. Dobila sem jih iz Italije ali Anglije. Suzana

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

6. okt 2009 11:30

Ali barvamo smetano s svežo rdečo peso? alpska roža

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. okt 2009 11:35

suzanar je napisal/a:
Zdaj sem se spomnila enega zelenega barvanja kreme. Padla je ideja: FLA-VOR-AID. Koliko? Pet vrečk, da bo bolj intenzivna barva. Torta je bila dobra in čudovito zelena, le da smo jo morali lupit, ker je bila zunanja plast kreme (ta zelena) tako kisla, da nam je usta zvilo. Jaz imam barve za hrano. Dobila sem jih iz Italije ali Anglije. Suzana
ja ma sej tle notri je tudi zeleno umetno barvilo, to pol spet ni naravno. Pol pa raje daš zeleno barvo iz tubice pa maš nekislo zeleno smetano. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. okt 2009 11:36

alpska roža je napisal/a:
Ali barvamo smetano s svežo rdečo peso? alpska roža
To me pa prav zanima kak okus rata. Če kdo proba, naj posim poroča. Jaz bi tudi lažej pojedla naravno barvano zadevo, da niso umetne barve. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. okt 2009 12:05

Če to ni za zelo majhne otroke, se da zadevo delati z likerji. Zeleno dobiš tako, da smetani dodaš mentolov liker, modro narediš s curacaom, vijolo se pa doseže s precejenim borovničevcem. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. okt 2009 12:13

Sem nedavno delala čokoladno torto s sivko in sem želela, da je ena plast kreme podobne barve kot so sivkini cvetovi. Se lepo doseže z borovničevim sokom ali sokom rdeče pese. Tudi v veliko jogurtih, ki naj bi bili borovničevi, pa vsebujejo v resnici zelo malo borovnic, dosežejo barvni učinek s sokom rdeče pese. fresh

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

6. okt 2009 12:52

Vendelina jr. je napisal/a:
Če to ni za zelo majhne otroke, se da zadevo delati z likerji. Zeleno dobiš tako, da smetani dodaš mentolov liker, modro narediš s curacaom, vijolo se pa doseže s precejenim borovničevcem. Vendelina jr.
Nikakor ne bi naredila zelene z mentolovim likerjem ... a sploh veš, kak grozen okus bi imela takšna torta? s0ncek*

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

6. okt 2009 14:54

Moram obarvat smetano v roza ali rdeče, da naredim pentljico od hello Kitty. Pa me zanima še to, zdaj sem kupila tisti ekstrakt od maline, ali kako se imenuje, v majhnih pravokotnih stekleničkah. Ali bo to šlo?? Ali bi bilo morda bolje obarvat z malinovcem (malinov sirup)? alpska roža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti