Barvanje smetane !

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. maj 2014 7:37

Živijo! Jaz jih kupim preko global sugar art. Če jih kupiš 6 si ravno pod mejo davka oz carine saj ne vem kaj je. ene 20 € jih pride 6 komadov s poštnino vred, ki je sicer 16€, ampak na koncu si na isti ceni, kot se prodajajo barve drugje, imajo pa vse barve vedno. Izplača se super red, super black, ivory, ki iz vsakega odtenka naredi vintage zamolklo, bright white, če želiš osvetljevanje

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

30. maj 2014 8:51

bannanna hvala za posredovano. iščem ciklamno barvo - za barvanje testa in tudi čokolade, če bo šlo. 

http://www.mojalbum.com/tajda

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

30. maj 2014 9:56

gogad je napisal/a:

Kot pravi bannanna..roza bo..ker te barve so prešvoh...boš morala drugo dobiti..mogoče čez splet...



lp goga

 

Ojoj, je že prepozno za kupovanje preko spleta, ker bo rojstnodnevna zabava danes. Imam še rdečo barvo od Foster Clark's, pa upam, da bo čim bolj temno roza, če mi že rdeča ni usojena ... Delam pa rdečega jeznega ptiča za mojega sina - sem ga že opozorila, da bo morda roza, pa je rekel, da je tudi takega roza že videl, tako kaže, da ne bo večje panike, če ne bo rdeč

Katja D.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

30. maj 2014 10:49

Od Foster Clark s bi po moje šlo..jaz sem imela to barvo za testo in je že kapljica dve naredila res  močno barvo..me pa zanima kje si jo kupila,sem svojo porabila in nikjer ne najdem..:)

lp goga

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

30. maj 2014 12:22

Goga, stara zaloga, po moje ji je že zdavnaj potekel rok uporabe . Ravno razmišljam, kdaj sem jo kupila, pa se mi zdi, da že kakšno leto preden sem dobila prvega otroka, ta pa je star 7 let. Torej jo bom raje vrgla v smeti.

Sem zdajle ugotovila, da obstaja rjav jezni ptič, ki je ravno tak kot rdeč, tako da se bom šla kar staro, preizkušeno varianto barvanja smetane - z nutelo . Barvo bom pa shranila za kakšno priložnost, ko bom hotela roza (ali pa jo bom čez nekaj let vrgla stran, če bom spet pozabila na njo).

 

Hvala vsem za pomoč.

Sporočilo je spremenil(a) Katja D dne 30. 2014 12:24

nastasja7  

član od: 19.2.2014

sporočila: 6

27. jan 2015 21:36

Kremo za cupcakese sem do zdaj barvala s sokom rdeče pese (kupi se v vseh trgovinah... da ne boste dodajale obarvanega kisa od vložene rdeče pese :D ) ali pa s sokom borovnic (zadevo, ki odteče, ko odtajaš zmznjene borovnice).

Pri prvi varjanti, torej rdeči pesi, je bila barva čudovito roza, okusa po pesi pa nikjer. Je pa treba paziti pri doziranju, zagotovo bi se okusilo, če bi soka dodala preveč.

Pri barvanju s sokom borovnic je bila krema vijolična, odtenek sivka :) čudovito.

Sem pa našla pred kratkim stran, na kateri so opisana živila, s katerimi na naraven način obarvamo kreme/smetano.

Prilagam link: http://www.ourhomemadehappiness.com/2012/07/homemade-natural-food

nastasja7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti