Barvanje smetane !

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. okt 2009 14:56

s0ncek* je napisal/a:
Vendelina jr. je napisal/a:
Če to ni za zelo majhne otroke, se da zadevo delati z likerji. Zeleno dobiš tako, da smetani dodaš mentolov liker, modro narediš s curacaom, vijolo se pa doseže s precejenim borovničevcem. Vendelina jr.
Nikakor ne bi naredila zelene z mentolovim likerjem ... a sploh veš, kak grozen okus bi imela takšna torta? s0ncek*
kakor komu. Čez prodajajo tudi pijačo, ki je rezalkoholna z okusom mente. enim je pa všeč. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

6. okt 2009 15:07

Ja saj ne da okus ni v redu, pravim samo, da ne paše na torto (ki je drugače sladka). Alpska roža, kupi raje barve v tubicah in jih malo pomešaj - dobi se tudi bela, ni sicer barva, je pisalo, ampak bo tudi v tedu. Potem pa zmešaš to belo pisalo in rdečo barvo iz kompleta tubic pa je. s0ncek*

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

29. maj 2014 13:26

Tokrat bom prvič barvala smetano z barvo iz tube, pa me zanima, kdaj se barvo vmeša v smetano? Pred stepanjem ali med stepanjem - oziroma koliko naj bo smetana že stepena, ko vanjo vmešam barvo?

 

Pa če ima kdo od vas izkušnje z rdečo barvo od Dr. Oetkerja, me zanima, ali smetano zares pobarva povsem na rdečo? Danes sem jo kupila v Maxiju, je ena sama tubica (10 g) v kartonski škatli, imenuje se pa "barva za kolače". Prvič sem jo videla, prej sem vedno videla le po štiri barve skupaj.

Katja D.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

29. maj 2014 13:58

Jaz sem barvala smetano s temi barvami,so preslabe..nikakor ni prišla rdeča,temveč roza...

lp goga

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

29. maj 2014 14:12

Goga, imam dve tubi, ena naj bi bila za pol litra smetane. Če z dvema obarvam pol litra smetane, tudi ne bo dovolj? Kaj praviš?

Katja D.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. maj 2014 20:47

to bo prišlo čisto roza. Jaz mislim, da se razen z americolor super red smetano zelo zelo težko obarva v rdeče, Pa še s to vprašanje. 

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

29. maj 2014 21:11

Kot pravi bannanna..roza bo..ker te barve so prešvoh...boš morala drugo dobiti..mogoče čez splet...

lp goga

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

29. maj 2014 21:41

Te barve od dr. oetkerja so zelo pastelne. Najboljše so barve v prahu ali gelu. Dobijo se pa v vseh specializiranih trgovinah s slaščičarsko opremo. 

Sweetness Bakery

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

30. maj 2014 7:30

bannanna je napisal/a:

to bo prišlo čisto roza. Jaz mislim, da se razen z americolor super red smetano zelo zelo težko obarva v rdeče, Pa še s to vprašanje. 



ppozdravljena. zanima me kje (predvidevam, da preko spleta) kupuješ te barve. Hvala.

http://www.mojalbum.com/tajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti