Sirov fondue

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. dec 2005 9:20

Ha, recept imamo, samo ga ne vem na pamet. Bo po praznikih prepozno? Mamamia mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. dec 2005 13:14

za čokoladni fondue seveda obstajajo recepti, a se ga da pripraviti tudi brez. Vzemi jedilno čokolado, pomisli kakšne kombinacije s čokolado so ti najbolj všeč (eni imajo radi vanilijo - torej prereži in izpraskaj en strok vanilje, eni imajo radi mentol - vzemi bodisi mentol aromo ali malo likerja, ali nekaj ploščic after-eighta,, eni obožujejo rozine in rum - torej jih namoči, sama pa obožujem kombinacijo s pomarančo in vzamem malo lupinice in pomarančnega likerja.......), potem pa v posodo zlij malo sladke smetane, zgrej, nalomi v to čokolado in počasi topi, po potrebi dodajaj smetano. Ko se stopi, dodaj izbrani dodatek, po potrebi toliko smetane, da nastane gosta omaka, ki lepo oblije hrbet žlice, še malo mešaj....in na mizo. Ne naredi prevelike količine, ker je stvar nasitna. Ko sem ga sama delala prvič, so me otroci zelo žalostno gledali, ko sem ga delala iz 30dag čokolade - potem so pa na sredi pomakanja "obupali". Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti