Golaž v litoželeznem kotličku

neznan uporabnik
tema odprta - 28. apr 2001 10:13 | ogledi: 10.160 | odgovori: 2

Pozdrav vsem.

Rad imam golaž, tak kot ga naredijo v litoželeznih kotličkih, (recimo za 1. maja). Prosil bi če mi kdo zaupa recept za pripravo takega golaža, takega "partizanskega".

Brez vnaprej kupljenih pripravkov za golaž, mi ga še ni uspelo skuhat, vendar pa po okusu daleč zaostaja za tistim partizanskim.

Za recept se vnaprej zahvaljujem.

Miha

Spremenil(a) - Mihael dne 28 Apr 2001 10:16:34

neznan uporabnik

2. maj 2001 21:18

golaž,ki smo ga skuhali danes je bil narejen iz: 1.5 dcl olja oz. enako količino svinjske masti, 3 kg na drobno narezane čebule,3 stroke česna stisnjenega oz. zelo drobno seklanega, 3 kg govejega in 1 kg mesa divje svinje zrezano na kocke približno velike 25 x 25 mm, 8 listov lorberjevih listov, 1 vrečka sladke paprike 35 gramov, dve velik žlici soli, 1 liter belega vina, en šopek na tanko narezanega peteršilja, popra po želji in prav tako ostrega feferona oz. čilija.

neznan uporabnik

2. maj 2001 22:59

Kaksna kolicina golaza pa to je? In koliko vode je potrebno doliti? :) Spremenil(a) - nahoku dne 02 May 2001 23:00:16

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti