Kam z nektarinami?

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

tema odprta - 20. avg 2004 15:36 | ogledi: 2.582 | odgovori: 6

Imam približno 2 kilograma srednje mehkih nektarin...pa ne vem kaj bi naredila z njimi....sadne rezine pri nas doma ne pridejo v poštev ker so presuhe,tako da me zanima če ima kdo kakšen zanimiv recept.

Razmišljala sem da bi naredila navadno krostato in namesto breskev dala gor nektarine (masleno testo...)...po moje ne bi smelo biti slabo....vseeno pa prosim za kakšen nasvet

vesna kavčič

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

20. avg 2004 15:47

Kaj pa breskve v vinu? Zdaj je pred nami vikend in lahko spijemo kak kozarec sladkega črnega vina z okusom po breskvah, a ne? Suzana

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

20. avg 2004 18:11

Tudi cmoki iz krompirjevega testa, polnjeni z nektarinami niso slabi.... Karolina kreich

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. avg 2004 18:18

Krostate z nektarinami še nisem delala. Malo me skrbi, kaj bi se naredilo z lupino. Bi se nagubala? Glede na to da so nektarine manj sladke kot breskve bi bilo verjetno potrebno dodati več sladkorja. Poskusi in nam povej. Mogoče bi jih pa razpolovila in kuhala v sladkanem vinu in postregla z kepico sladoleda prelitega z vinsko omako. Lahko tudi polovičke napolniš z orehovim nadevom in popečeš v pečici in ponudiš z stepeno smetano. Jaz imam ravno krhko testo " na hlajenju ". Naredila bom tipo krostato z mešanimi gozdnimi sadeži iz zmrzovalnika na žalost. Lumpica

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

20. avg 2004 20:15

jaz z nekatarinami delam sok naktarine razpolovim zmiksam dodam naribano korenje po okusu naribane jabke ali hruške in kuham v malo vode ko je kuhano vzamem palični mešalnik zmiksam v gladko maso dodam vode po okusu kolkor hočeš imeti gost sok po okusu citronke in sladkorja ... še vroče nalijem v flaše in takoj zaprem tak sok se ohrani kar lep čas in meni je zelo dober

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

23. avg 2004 9:06

naredila sem krostato....rezultat fenomenalen..... recept bom dodala v bazo. vesna kavčič

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

23. avg 2004 11:38

Moja prijateljica dela štrudelj iz nektarin. Doda jim še malo pinjol, pest rozin in jed je božanska. Katja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti