Zidana kuhinja

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

18. mar 2006 15:08

ker me mnogi posiljajo sporočila na privat naj povem da un lin iz pred leta naaj res ne dela , sem bil samo posredovalec pri slikah , slik pa na zalost nisem spravil , dajem pa vam tale link mogoče pa le nekaj se vidi :) http://www.peci-keramika.si/si/peci/productsB aja , pa upam da ne bo to kdo smatral kot reklamo , nisem v tem poslu Lep dan še naprej Dušan Sporočilo je spremenil(a) Dusano dne 18. mar 2006 15:10:29

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

18. mar 2006 17:53

Jaz sem se tudi zelo zagrela za zidano kuhinjo, ker imava z dragim namen obnovit staro kraško hišo. Na sejmu Dom v LJ in na internetni strani sem bila fascinirana nad kuhinjami od Rustike masiva www.rustika-masiva.si. A ima kdo kaj izkušenj z njimi? LP! Ana

legojunior  

član od: 16.3.2006

sporočila: 3

18. mar 2006 18:45

Kuhinja je zelo lepa. Hvala za slike. Mi lahko poveš postopek izdelave nape? A so bile ploščice tako pisane že v kompletu ali sta jih skombinirala sama? legojunior

legojunior  

član od: 16.3.2006

sporočila: 3

18. mar 2006 18:47

Pardon. Sem pozabila povedati, da je zgornji odgovor za Packo. Rustika masiva del zelo lepe in kvalitetne kuhinje, vendar so zelo drage. legojunior

pip  

član od: 12.1.2007

sporočila: 4

12. jan 2007 22:00

Spoštovani Sam sem ravno sredi načrtovanja kuhinje, ki pa naj bi po ženinem laičnem mnenju, bila prostorna funkcionalna in lepa. Do tu vse OK, a kako vse to spraviti v 3,5 x 2 m mi pa nekako ne gre. Vedno je za kakšen lonec premalo prostora. Ker vas je kar nekaj z rešenimi idejami, vas prosim za kakšno sliko. Sam sem si že ogledal nekaj strani, a so vse rešitve podane na bistveno večjem prostoru. Hvala pip pippip@volja.net pip

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

12. jan 2007 22:46

Pip a je 3,5 x2 m dimenzija prostora a maksimalna dolžina elementov? Pa ne bi bilo odveč, če bi povedali še , če imate kakšne posebne zahteve (zelo velik hladilnik, pečica spodaj ali v višini prsi, ali imate namen imeti pomivalni stroj, mikrovalovko). Če je dolžina elementov, potem se da naredit marsikaj. Moja kuhinja (stene, na katerih je kuhinja) je 2 x 2,75m , pa še mansardna je, pa imam v njej vse, kar sem si zamislila, čeprav bi mi še kakšna omarica prišla prav. Moja slikca vam pa zaradi specifičnosti prostora pomoje ne bo koristila. Če imate težave z načrtovanjem, vam lahko pomagajo v trgovinah s pohištvom, kjer vam večinoma zastonj zrišejo načrt po modelu kuhinje, ki vam je všeč. maja

pip  

član od: 12.1.2007

sporočila: 4

13. jan 2007 2:23

Hvala maja! Situacija je sledeča. Želel bi kuhinjo z vgrajenim hladilnikom višine cca 150 cm, pečico , pomivalnim strojem in koritom. Velikost prostora je cca 3,5x2 m višine 2.65m. Problem prostra so seveda vrata in okno. Ko gre za namestitev elementov bi želeli biti brez, a žal je treba nekako vstopiti. V trgovinah lahko pomagajo le delno. Specifika zidane kuhinje je v debelini stene elementa, ki je običajno 5-10cm. Želel bi tudi različne višine površin; npr. nižjo kuhalno ploščo, višje pomivalno korito, površino za pripravo. Hm, morda bi si moral omisliti večjo kuhinjo in manjšo otroško sobo. Kar je, je. Nekaj idej sem našel morda tudi rešitev http://www.zaccariamonguzzi.com/Videocatalogo.htm Še vedno pa me zanimajo tudi vaše izkušnje in predlogi in kakšna slika. Kaj res ni nikogar, ki bi se želel pohvaliti? Prijeten konec tedna želim pip

pip  

član od: 12.1.2007

sporočila: 4

13. jan 2007 9:16

Hvala maja! Situacija je sledeča. Želel bi kuhinjo z vgrajenim hladilnikom višine cca 150 cm, pečico , pomivalnim strojem in koritom. Velikost prostora je cca 3,5x2 m višine 2.65m. Problem prostra so seveda vrata in okno. Ko gre za namestitev elementov bi želeli biti brez, a žal je treba nekako vstopiti. V trgovinah lahko pomagajo le delno. Specifika zidane kuhinje je v debelini stene elementa, ki je običajno 5-10cm. Želel bi tudi različne višine površin; npr. nižjo kuhalno ploščo, višje pomivalno korito, površino za pripravo. Hm, morda bi si moral omisliti večjo kuhinjo in manjšo otroško sobo. Kar je, je. Nekaj idej sem našel morda tudi rešitev http://www.zaccariamonguzzi.com/Videocatalogo.htm Še vedno pa me zanimajo tudi vaše izkušnje in predlogi in kakšna slika. Kaj res ni nikogar, ki bi se želel pohvaliti? Prijeten konec tedna želim pip

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. jan 2007 18:16

A bo kuhinja v obliki črke L, U, bosta morda dve vzporedni liniji? Višina 2,65 m sicer omogoča dokaj visoke elemente, tudi pod oknom ni treba prekinit niza. A so vrata na začetku stene ali na sredini? Odvinso je tudi, kje je električna napeljava in kje vodovod; če je to že v stenah, potem je treba razpored elementov prilagajat temu (ali pa na novo razbijat), če tega še ni, je seveda lažje. Ne vem, s katerega konca si. A za MB vem, da v nekdanjem Marlesu, ki zdaj sodi pod Gorenje, tako rekoč ni zadeve, ki je v dogovoru s kupcem ne bi rešili. Vska kuhinja je lahko funkcionalna in lepa, edino se mi zdi, da pri merah, kot jih omenjaš, ne more biti prostorna (sicer pa je to relativen pojem; zame je prostorna naša kuhinja, ki je v obliki črke L in je v obeh krakih dolga okoli štiri metre, na eni steni je še ustrezna vitrina in na sredini kuhinje okrogla miza za osem oseb). Če hočeš, mi lahko na mail pošlješ tloris kuhinje in nekaj osnovnih podatkov, predvsem o inštalacijah, pa poskušamo s kakšnim ahitektom poiskati kak predlog. Saj veš, več glav več ve (brez plačila, jasno, arhitektko imam v hiši). Lep pozdrav, Mamamia mamamia

pip  

član od: 12.1.2007

sporočila: 4

13. jan 2007 21:32

Sam se z dolenjske oziroma živim tukaj, kar pa za Slovenijo ni tako pomembno, saj smo si vsi sosedje. Torej, sam sem ravno v fazi načrtovanja kuhinje. V prihodnjem tednu bom končal in takrat lahko pošljem v oceno komukoli. Seveda več glav več ve, žal pa mi je, da ni nikogar ki bi se pohvalil. Sam namreč razumem to kot lego kocke. Gradniki so enaki, detalji pa naredijo stvaritve edinstvene. Nekaj več podatkov o prostoru. Po dolžini so si vrata in okno nasproti. Pomivalno korito bo v kotu ob oknu. Le to bo enojno in nekoliko višje (cca 95cm). Da, kuhinja bo v L s krajšim krakom dolžine cca 140 cm in daljši 350 cm. Elektro instalacije niso problem, ker je urejen podometni parapetni kanal po vsej trasi elementov kuhinje. Ob pomivalnem koritu je predviden še pomivalni stroj, nato pa do hladilnika, ki bo ob vratih vse ostalo. Kako, bomo pa še videli in takrat lahko pošljem. Lep pozdrav, pip

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti