Kje naročiti torto?

cimet.  

član od: 15.6.2004

sporočila: 12

tema odprta - 19. avg 2004 20:25 | ogledi: 10.983 | odgovori: 22

Za posebno priložnost rabimo torto. Prav gotovo kdo od vas pozna kako slaščičarno ali restavracijo na Severnem Primorskem, kjer izdelujejo res dobre in lepe torte, po možnosti kaj posebnega po okusu in videzu. Prosim, pomagajte mi s predlogi, ce ne poznate na Primorskem, lahko tudi kje v Ljubljani.

Hval lepa!

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

19. avg 2004 20:47

Meni so najbolj všeč torte, ki jih delajo v perli - v novi gorici. So po naročilu, poceni in specijalne. Mislim, da jih lahko naročiš v kavarni, kjer jih tudi prodajajo in kakšno poskusiš. Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 27. 2009 09:13

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

19. avg 2004 22:11

Perline se meni zdijo čisto plastične. Zelo dobre torte z domačimi sestavinami dela Princeska v Brdih.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

20. avg 2004 9:29

Meni so zelo dobre v Intersparu na Vič-u v čajnici. Še posebno čokoladno-kokosova. Najbolje, da greš poizkusiti moj fant je nor na njih. Za mamino 50-letnico smo jih naročili pri Žabarju, eno čokoladno in eno višnjevo, vsi so zelo hvalili. Potem imaš slaščičarno Mihalek (zraven Casa del Papa), so dobre vendar zelo drage in majhne. Pa Rustika na Trubarjevi samo so tudi zelo drage in zelooo majhne. No sem pokrila skoraj celo Ljubljano. Suzi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. avg 2004 10:19

V Ljubljani se splača iti v Zvezdo. Mi smo jo prinesli na Severno Primorsko in je preživela. Njihova Zvezda torta je zelo dobra, pa tudi čez čokoladne nimam nobene pripombe. Zvezdo smo mi naročili jagodno. Všeč mi je bilo predvsem to, ker je bila spodnja plast iz piškotnega testa in kot taka bolj trda, nato pa biskvitno testo. To je bil rojstni dan za si zapomniti za celo življenje - torta iz Zvezde in let z balonom za darilo. Loni

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

20. avg 2004 13:49

Zame pa je najboljša čokoladna torta v slaščičarni Viki v Trnovem v Ljubljani.Če se ne motim je tudi zmagala za Najboljšo torto Slovenije v tem letu,po oceni slaščičarskih mojstrov.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

20. avg 2004 13:50

v Zvezdi imajo res dobre. Viki pa je vsako leto slabši in vsako leto so manjši kosi. Prijaznost pa imajo že od začetka čisto na psu. Suzi

sony  

član od: 21.7.2004

sporočila: 41

21. avg 2004 9:44

Zvezda je baje ok, Viki kot rečeno neprijazni, GALERIJA GRAD v Rozni dolini pa dobra z zmernimi cenami in celo dostavo.Seveda tudi v Ljubljani.

cimet.  

član od: 15.6.2004

sporočila: 12

21. avg 2004 10:52

Vsem lepa hvala za odgovore. Bom šla malo degustirat v tiste slaščičarne, ki imajo tudi lokal (recimo Zvezda - to poznam in imajo res mega tortice) in se potem odločila. Na Goriškem sem tudi jaz že naročala v Perli, so dobre, vendar ... ne nekaj posebnega. Malo pa se bojim naročati pri raznih domačih slaščičarkah, ki jih "ustno izročilo" sicer hvali, kajti enkrat sem se že pošteno opekla: ko sem na dan D prišla po torto, je bil led na njej počen in v tistih par urah, se ni dalo narediti več nič. No ja, se zgodi, samo tokrat res ne bi rada iste zmede.

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

21. avg 2004 16:07

Jaz že sedem let naročam torte za različne priložnosti pri družini Per (Cilka), problem je le to, da živijo v Mengšu. Cene so glede na velikost torte zmerne,vsak, ki pa je jedel torto, me je najprej vprašal, kje sem jo naročila. SABINA ZARNIK

mateja1  

član od: 28.7.2003

sporočila: 9

25. avg 2004 13:36

Zvezda ima res dobre torte, meni so všeč tudi v hotelu Slon. Najslabše torte, kar sem jih jedla v življenju, pa imajo v slaščičarni Mihalek, ki je bila že omenjena - puste, zbite, kot bi bile 1 teden stare! Po sili razmer sem jih jedla več kot enkrat - vsakič mi je bilo žal! mateja1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti