Nepričakovani obiski

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 19. avg 2004 14:49 | ogledi: 2.964 | odgovori: 13

Zanima me, če imate kakšno "železno rezervo" v zmrzovalniku oz. v hladilniku za prijatelje, ki pridejo mimogrede. Kaj ponudite, pripravite v takem primeru? Da lahko poklepetate, pa vseeno še kaj prigriznete?

Temo je spremenil(a) stanka dne 19. avg 2004 14:52:28

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

19. avg 2004 14:55

Ja, npr. zamrznjene dobrote od Pečjaka ali podobno, kar v 3 minutah "spečem" v mikrovalovki in na mizo. Poleti tudi sladoled ipd...

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

19. avg 2004 15:06

Pa tudi pitulice s foruma Med.over.net. Pa kako sladico, ki občasno ostane. Edini problem je, da ob obisku pozabim na to in improviziam sproti. Precej mi rešijo "kokice" za v mikrovalovno. 3 minute in postrežeš s toplimi kokicami. Suzana

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

19. avg 2004 15:30

Jaz imam v skrinji vedno potico, ki jo pogrejem v mikrovalovki. Mateja Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 16.okt 2009 20:41

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. avg 2004 16:31

Vsi naši prijatelji so bolj za slano, tako da v skrajnem primeru naredim kakšen tunin ali skutin namaz. Ali pa v pečici popečene koščke kruha natrem z česnom in pokapam z olivnim oljem in dam gor rezine paradižnika. Še malo bazilike in kozarec vina. Če pa paradižnika nimam pa na opečen kruh dam rezine sira in še malo v pečico...... Lumpica

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

19. avg 2004 18:55

zelo dobra varjanta so pečeni sendvički ki jih jaz pripravim takole kruh narezem na majhne koščke da je bolj privlačno kot pa če so veliki nato vzamem multipraktik in nastavim na najbolj fino ribanje in zribam malo posebne,kislih kumaric, kar nekaj sira, lahko tudi malo korenja, če so kaki jajčki ze kuhani pa še eno jajčko pretresem v skledico dodam nasekljan petršilj ... jaz ga imam v malih paketkih v zmrzovalniku če imate kapre lahko sesekljate par kaper, dodate žlico gorčice, žlico margarine dobro premešate vse skupaj da rata kepa in jo z nožkom namažete na kruhke te zlagate na pladenj. pečico ogrejetej date notri kruhke in ko se zmes lepo vidno stopi še malo pačakate da se zapeče malo in hitro na mizo da gostje dobijo še tople ... dobertek sporočilo je spremenil(a) t_baby dne 19. avg 2004 18:56:14

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

19. avg 2004 19:13

Poleg kake salame, pršuta in sira rada pripravim še naslednjo verzijo sira v slanici: beli sir v slanici narežem na kocke, ki jih zabelim s česnom, peteršiljem in olivnim oljem.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. avg 2004 20:00

Irena prav dobra ideja. Ker je pri nas srce hiše kuhinja, se tudi vsi obiski tam " ugnezdijo " ( razen v času olimpijade in nogometnih tekem, ko se naši velecenjeni preselijo pred TV - no takrat bi pojedli tudi živo žabo na kruhu pa še opazili ne bi, razen če bi jim skočila iz ust ko bi kričali gooool, pa še takrat bi bila samo nadloga ki moti njihovo usmerjenost na.... ) Hotela sem povedat, da pripravim tudi kako frtaljo z čebulo in papriko in sem udeležena v pogovoru ravno tako kot tisti ki sedijo za mizo. Sploh pa se včasih tudi kdo ponudi za pomoč ali pa za izvedbo kake njegove specialitete. Ostali ugledni gostje ( tašča ) pa se predhodno najavijo, da utegnem " pokidat v kuhini ". Lumpica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

19. avg 2004 21:38

Lumpica, kaj pa je to frtalja? Ne poznam... LP, Stanka

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

20. avg 2004 8:36

Suzanar, lahko kaj vec zvem o pitulicah? Ne najdem na omenjenem forumu. Hvala vnaprej. Sweetie Sweetie

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

20. avg 2004 9:08

Stanka, frtalja je v bistvu neke vrste omleta oz. ponvičnik - frtalja ji rečemo na Primorskem (italijanski izraz, ker izhaja iz Furlanije: fritto - cvreti), narediš pa jo lahko na 1001 način. Najboljša je zeliščna: stepeš poljubno število jajc, dodaš malo moke, kako žlico drobtin in malo mleka (testo mora biti dokaj tekoče), dodaš sesekljana različna sveža zelišča oz. dišavnice, npr. melisa, koromač, drobnjak, peteršilj,... in na malo olja zapečeš na obeh straneh. Razrešeš na trikotnike in ponudiš toplo ali hladno. V Brdih tako frtaljo ponudijo s popečeno belo polento. Tudi sama jo večkrat naredim za razne žure in je takoj zmanjka.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti