Rumena koleraba

maklovija  

član od: 12.10.2003

sporočila: 11

tema odprta - 19. avg 2004 13:10 | ogledi: 4.464 | odgovori: 3

rabim malo pomoči, na vrtu imam kar nekaj rumene kolerabe, pa me zanima, če imate kakšne ideje, za kaj naj jo porabim, razen za v juho in šaro

LP

maklovija

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

19. avg 2004 13:52

Meni je najbolj všeč ali narezana na male kockice ali na tanke lističe (ne prevelike ne premajhne) skuhana v osoljeni vodi, potem pa v drugi ponvi na maslu popraži česen dodaj po cca. minutki 1 žlico dorbtin in nato še iz vode vzeto kolerabo, zaliješ s sladko smetano in malo vode od kolerabe, popopramo in posolimo po potrebi,...kot bi naredil tople kumare le namesto moke damo drobtine....zraven paše topla govedina in hren...... Sporočilo je spremenil(a) Barbara Cuzak dne 19. avg 2004 13:52:58

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. avg 2004 15:27

Probaj s kavro. lp Vesna Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. avg 2004 16:03

Poskusi jo v solati. Jaz vso jušno zelenjavo uporabim za solato + če kaj ostane govedine. Včasih jo pa prav namensko skuham, da popestrim kakšno solato. Kolerabo tudi polnim z mletim mesom. Bom pogledala če je v bazi kakšen recept čene ga bom napisala. V bistvu pa meso pripraviš kot za kanelone in s tem nadevom polniš cele olupljene in kuhane kolerabe. Naj ne bodo prevelike - morajo pa biti enakomerne. Zložiš v pekač ali ognjevarko in na vsako kolerabo daš rezino sira. Zapečeš in ponudiš z pire krompirjem. Vesna kaj je kavra? Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti