Pečenje pod peko

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

4. okt 2004 9:27

Jaz pa čakam samo še na jančka, potem pa gas. To bo prav kmalu. Se oglasim. sasa

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

9. nov 2004 11:53

Ojla, podpekarji!!!!! V nedeljo mi ni dala žilica miru, pa sva z možem izprobala peč in zvon. Kupila sva svinjsko meso, kar okoli kilo ga je bilo. Najprej sem ga nasolila, v pekač pa sem dala narezan krompir, malo sem prilila olivnega olja in rožmarin. Mož je zakuril, vse sva lepo splanirala, pokrila zvon z žerjavico in eno uro poslušala, če kaj cvrči in drug drugega prepričevala, da ne sme biti prevroče, da ne bova na koncu tisti kos svinjine izkala med krompirjem. No, po eni uri in pol, sva svečano odkrila zvon in z odprtimi usti občudovala lepo zapečen kos mesa in lepo hrustljav krompir. Seveda sva kazala tudi sosedom, ki so samo to čakali, da bi se nama zažgalo in bi potem ploskali in vsi so se strinjali, da je krasno. Jaz sem imela pa malo slab občutek, kajti zdelo se mi je, da pod lepo rjavo skorjico ni vse tako kot bi moralo biti, pa sem odnesla posodo v hišo, sklicala familijo, kao gremo jest, potem sem jim pa oznanila, da bodo morali še kakšno uro počakati, da bo meso pečeno. No, reklama je bila pa super. Sedaj se pa sprašujem kaj smo falili. Prvič, pekli smo premalo časa. Drugič, meso nebi smelo biti na krompirju, ampak direktno na pekaču in tretjič, po eni uri bi ga morala obrniti in peči še kakšno uro. V nedeljo, če ne bo snega, vajo ponovimo. Lep pozdrav!!!! sasa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. nov 2004 15:16

Pri nas na terenskih vajah so fantje pekli pod peko krompir in meso, ampak so imeli meso zrezano na (pretanke) zrezke, prav tako so bili na krompirju. Pekli so tudi okoli 1,5 do 2h, krompir je bil v redu, meso pa presuho - zrezki bi morali bit debelejši. Glede na to, da si imela obraten problem, ti priporočam, da drugič malo narežeš meso, ali ga vsaj zarežeš ali vzameš manjši kos ali pa debelejše krompirje in dalj časa pečeš. Če želiš imet vseeno lepo skorjicona mesu, ga pa prej kar v istem loncu malo popeci, pa bo:) Več sreče prihodnjič:) Veri

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

10. nov 2004 18:04

Sporočim naslednje preizkušanje z odpravljanjem prvotnih napak. Glede na to, da sem zelo trmasta, bo šlo poleti že vse kot po maslu!!! sasa

Kuglof  

član od: 21.6.2009

sporočila: 3

23. jun 2009 12:57

Foto utrinki ČREPNJA-KOTLIČ-VINO 2009 Ob soči v Solkanu Ocenjevanje in dedegustacija jedi pripravljenih pod peko in v kotličku. Malo za idejo kaj vse se da naredit izpod peke. FOTO GALERIJA: www.ribic.si/album Kuglof

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti