Pečenje pod peko

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

20. avg 2004 10:36

Kje pa se kupi ta litoželezni zvon? In koliko približno stane? LP, Stanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. avg 2004 12:04

Zgornji link se ni hotel odpreti, po moje je tale pravi. Danes grem po žar, zdaj se mi pa že cedijo sline po tej zadevi... http://www.adex.si/index_sac.htm Loni

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

20. avg 2004 12:13

Hvala Loni, malo sem zamutila Po kateri žar greš? sasa

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

20. avg 2004 12:49

Tudi jaz sem ogledovala ta sač, pa je malo predrag zame. Se bom zadovoljila kar z zvonom in emajliranim pekačem (link, ki ga je priložila coco chanel). Pekač se za majhen denar dobi tudi pri nas, zvon pa mi bo iz Dalmacije prinesla soseda, ki se trenutno še namaka v morju in . Lani ga je tam na placu kupila za 200kn, cena pa je odvisna od dimenzije (premera). Glede pečenja pa je rekla, da moraš kar mal probavat... Dobro moraš zakuriti, da se tla razgrejejo in da imaš dovolj žerjavice na zalogi. Pokrov je bolje, da se ne dotika spodnjega krožnika, da ni direktnega segrevanja preko kovine, ker na železo pač nasujemo žerjavico. Vmes je dobro enkrat premešati oziroma preveriti, kaj se dogaja z vsebino, če je temperatura slučajno prehuda. Ogenj oz. zalogo žerjavice je dobro vzdrževati nekje v bližini (pri strani v kaminu ali na tleh). O mojih izkušnjah pa bom poročala, ko se soseda vrne z dopusta LP V.

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

20. avg 2004 13:30

Loni, hvala, sem že mislila, da mi net spet štrajka! LP, Stanka

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

20. avg 2004 13:48

Tudi meni ga je že pred leti pustila sestrična, ki sedaj živi v Dalmaciji in je bila tukaj na dopustu. Takrat vem, da je pekla ribe pod njim, ampak niti slučajno nisem bila pozornakako, ampak sem jo za zvon vseeno nafehtala, ker pa nisem imela primerne peči, sem ga valjala po kleti, dokler mi ga ni splel brat in odnesel na vikend, sedaj ga ima pa na moje veliko ogorčenje za pokrovko na litoželezni posodi in mi ga niti slučajno ni hotel vrniti, sem si pa naročila pri prijatelju, ki je šel v Bosno, novega.Vilma, iz prijateljice izvleci vse, kar bo o peki vedela in mi prosim poročaj. Sem zelo zagreta. sasa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. avg 2004 14:10

Grem pa kar po navadnega plinskega za na dvorišče, tistega, ki ima kombiniran plinski gorilec in ploščo za grilanje, da bo uporaben še za kampiranje. Loni

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. avg 2004 10:28

Coco, moj zvon premera 43 cm je že doma, zanj sem odštela 5000 SIT. Enkrat v tem tednu bo akcija. Iz prijateljice sem izvlekla še to, da v pekač ne smeš nabasati preveč krompirja, ker se potem bolj skuha kot speče, daš pa krompir in meso istočasno pečt. Ribe posoliš, dodaš malo rožmarina in poliješ z olivnim oljem; so pa hitro pečene (cca pol ure). Pizza je baje božanska, pečena v 15 min. Tam, kjer ona hodi na dopust, gazdarica peče tudi kruh pod peko. Ta zvon ima pri njih v bistvu vlogo krušne peči. Zatrdila mi je, da vse skupaj podobno poteka kot v pečici, kurjenje oz. žerjavico pa moraš pač sam pogruntat, ker je odvisna od vrste lesa. Fajn so bukova drva, ki dajo žerjavico višje temperature. LP, V.

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

23. avg 2004 9:51

Vilma, hvala, si mi kar veliko povedala, ti veselo peci pod peko, jaz se ti bom pa tudi še oglasila, da si izmenjava izkušnje. Lep pozdrav! sasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti