Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

tina tw  

član od: 12.4.2004

sporočila: 26

28. feb 2005 8:41

Potem tortilje polnjene s fižolom in koruzo pač ne bodo šle. Kaj pa naj potem jutri, ko je OH dan dam not, razen paradižnika, ki mi gleda že pri ušesih ven. Namreč vedno jem testenine z bučkami in paradižnikom, ali pa pico z isto stvarjo. Bučke so ta čas skoraj pregrešno drage, zato si moram izmisliti nekaj cenejšega. Tortilije pa bom spekla sama, po receptu, ki sem ga našla na tej strani. Tina Kuder

aknirad  

član od: 26.2.2005

sporočila: 87

28. feb 2005 8:48

Irena19 hvala za pomoč. Naslovi so res pravi in sem jih že v grobem naštudirala. Upam samo, da s pričetkom izvajanja teh vaj ne bom odlašala tako dolgo, kot sem z začetkom diete. Sem namreč med bolj "lenimi". Saj vem - samo začeti je treba, pa bo šlo kar samo od sebe dalje. Če sem imela "voljo" v 6 mesecih "pridelati" 14 kg maščobnih zalog, pomeni, da sem zelo vztrajna in pridna, ne? Da bi mi ta vztrajnost ostala še v teh 90 dneh!!!! Resnično se bojim da bom vmes obupala. Sedaj ko nastopi kriza, prebiram forum in sem spet polna volje za naprej. Zato drage kolegice in kolegi (????), vsaka vspodbudna beseda in misel še kako prav pride. Le tako naprej. Pozdravček vsem! aknirad

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

28. feb 2005 8:52

Jaz tortilij samo s paradiznikom ne jem, ker mi enostavno niso dobre. Kupim zmrznjeno zelenjavo in jo zmesam z malo Texicana omake, da ima mehiski okus. Pa seveda zacinim: sol, poper, pekoca paprika, ... Pa notri dam se malo narezane zelene solate.. In to mi je zakon, samo s paradiznikom pa mi je pusto. Pa itak je zelenjava dovoljena jesti, je pa res, da ne pojem 4 tortilij, ker jih enostavno ne morem, je prevec. Upam, da ti kaj pomaga :) tiina :)

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

28. feb 2005 8:52

Brittney, midve pa sva na istem, glede višine in teže mislim. Samo, da meni stoji teža že od prvega vodnega dneva na istem, le cm so šli malo na minus. Upam da bom v tretjem delu (tudi jaz imam jutri vodni dan - drugi) dosegla še minus tistih kg, kot si želim. Tako, da "potolažim" ostale, ker se lahko pohvalijo z minusi, jaz pa samo upam, da bo v trejem delu šlo. Ostale nove, ki se še lovite glede jedilnikov, pa je najboljše, da se ravnate po navodilih, nič preveč mislit, zakaj tako, tako so pač drugi za nas mislili, in če prav pomislim, kar uspešno, če gredo vsi ti kg dol. Danes pa je drugače sončko, le "burja" je spet zapihala, tako da obstaja nevarnost, da nas odpiha, kot je ugotovila že ena, ne vem točno, zdi se mi da francka ali pa marjetka cvetka. (oprostite, če sem se zmotila). Pa lep pozdrav lkc

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

28. feb 2005 9:09

ojla! ej..medvedka... sem brala za cel vikend nazaj...vsaj malo smeha...kr me taaaaako sram. packa sem, ja! danes in jutri imam sadni dan. za kazen. kar se tiče vaj pilates. na emulah sem kar nekaj jih dobila- winsor pilates, pilates for dummies... saj fajn. ampak jaz imam s to dieto tolk energije, da bi raje kaj poskočnega. zdaj čakam na aerobiko s cindy crawford. veste, če je kaj primernejšega??? doma imam tae bo, pa mi ni preveč všeč. kar pa se tiče 52 kg.... ja ene smo bolj pritlične sorte. jaz imam 154 cmjev. čeprav sem štartala s 60timi, sem jih dosedaj (v 3 tednih>>) izgubila 6. ampak to so tiste "hitre kilce" ki ne štejejo, izguba vode ipd. saj je bilo nekaj haska tud v cm. ampak kaj ko je to takoooo počasi. ja veliko težje tistih malo kil zgubit kot pri večji masi več. brittney, bomo tud to prerbodli, kajne. imate kaj slastnega za sadni dan? za 2 sadna dneva aja, v petek sem jedla na žlici masla popečene banane z zmiksanimi jagodami... recept iz rine. prav slastno. pa pečeno sadje sem tud že. mi skoraj boljša klasična sadna kupa... pozdravček s sončne štajerske:) tabina

tina tw  

član od: 12.4.2004

sporočila: 26

28. feb 2005 9:24

OK tortilije bom poskusila vseeno jutri nekako nardit, sej preveč zanič tud ne morjo bit. lkc, verjetno si mislila mene, da sem nova. Niti nisem. Pred dobrim letom sem se držala te diete in sem shujšala 10 kg. Potem pa sem popolnoma opustila, niti pazila se nisem, nič. Praktično sem vrgla v koš te tri mesece. Res pa je, da mi je uspelo zdržati le en vodni dan. Ampak glede na to, da nisem rabila gromozansko shujšat, ni bilo prevelike sile. Po uspešnem basanju sem se v dobrem letu zredila nazaj na tiste sovražnie kilograme. In nekaj učinka pa je le imela ta šola. Sedaj ne hujšam povsem striktno, vendar pa se držim smernic te diete: 4 različni dnevi, ne mešam živil, za zajtrk jem sadje. Do sedaj mi je uspelo že 5 kg potolčt. Moram reči, da se pri vsakem kilogramu manj, počutim bolje. Kot sem opisala že v temi o kajenju, mi je tudi to v neverjetno zadovoljstvo. Sedaj se mi na srečo ni treba več odvajat tudi kadit. Takrat sem napravila pravo reformo same sebe, sedaj samo pazim, da jem, recimo temu: pravilno. Upam, da bom zdržala še kak vodni dan. Tina Kuder

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

28. feb 2005 9:41

Zdravo, rožice ! Tiina, hvala za koruzo. Tudi meni je bolj všeč na OH, ker je kar takoj malo več variant prehrane. pa bomo že. Kruha žen mesec nisem jedla, ker ga k nobeni hrani ne pogrešam. Pisala si o tem, da se zdaj na zečetku malo slabše počutiš, pa glavobol itd. Tudi meni ni bilo najbolje, ampak, ko se telo privadi novemu načinu prehranjevanja, je dosti boljše. Maychi, na srečo sem koruzo jedla samo 1x na OH dan. Pico pa vedno delam iz polnozrnate moke, le tokrat je nisem imela dovolj, zato sem morala dodati malo klasične. Moj sin je prvič jedel z mano polnozrnato, pa ni bil preveč navdušen in sedaj naredim vsakemu svojo. Meni je superca ! Res je, kar praviš, saj si tudi jaz vzamem več časa za nakupovanje "moje" hrane. Priznam, da prej nikoli nisem pogledala, kaj vse je na zavitku napisano. Pa neverjetno, kakšne količine sadja in zelanjave znosim domov ( 72 stopnic brez lifta !!!), pa tako hitro vsega zmanjka. Ja, jutri bomo vodene. Nas bo pa res kar dosti. Upam, da bo tolažbe dovolj in da bo dan hitro minil. Sem si vse živo splanirala za jutri, da ne bom toliko mislila na hrano. Tejčica, kar zavidam ti Obalo, čeprav sedaj pri vas verjetno kar precej piha. V petek bom spet v vašem koncu, ker grem še na eno slikanje, potem pa bo v nekaj dneh jasno, kaj bodo gospodje zdravniki naredili z mano. Mislila sem, kako zoprne bodo te vožnje ( 200 km), pa sploh ni tako slabo, sploh sedaj ne, ko je cesta krasna. Ne vem več, kdo je spraševal za kalčke, ampak jaz jih dodajam k solatam, ker sem solatni manijak. Zadnjič sem jih dala h koruzi, papriki in paradižniku. Tina tw, tortije so res OH. Jaz dam notri tudi narezano zeleno papriko, pa nariban korenček, čebulo, pa, ne boš verjela - kislo zelje surovo. Sploh ni slabo. Melancane in bučke so res pregrešno drage. Aknirad, poglej, koliko nas je sotrpink. Saj če prebiraš te strani, vidiš, da imamo vse kakšne krize, tiste "ta stare", pa tiste nove. Ampak, ko berem ta forum, mi je res lažje. In verjemi mi, tehtnica oz. meter te bo nagradil in zato se splača vztrajati. Ko ti bo zelo kriza, si pa nekaj najdi, da boš odvrnila misli v drugo smer. Smo ta prave ali ne ? Definitivno SMO !!!!!! Ja, Ikc, dobrodošla jutri na vodi. Upam, da se nam ne bodo žabe zaredile. Zdaj pa hitro spet delat ! lep dan - pri nas sije sonce, je pa mrzlo ko šus ( naj se vidi, da sem Štajerka). marjanca marjanca45

bambola  

član od: 25.2.2005

sporočila: 43

28. feb 2005 9:50

Pozdravljeni, včeraj sem imela OH dan, in to je bil moj sedmi dan, dans je moj 8 dan torej in imam sadni dan. Včeraj sem jedla za kosilo pizzo z zelenjavo in za večerjo pa eno kremšnito in to me zanima , a se lahko na OH dan je kremšnita kot kos torte?? DO sedaj v 8 dneh imam - 2 kg, upam da bo šlo tako naprej. bambola

aknirad  

član od: 26.2.2005

sporočila: 87

28. feb 2005 10:03

Drage primorke, tudi na Štajerskem nas danes kar prilično zebe. Za spremembo sem šla v trgovino peš, pa imam kar lep rdeč nosek. Tina tw, če prav razumem, si nehala tudi kadit? KAKOOOOOO? NA POMOČ! Tudi na ta velik korak se že dolgo pripravljam, pa se enostavno ne morem odločiti. Bojim se tudi, da se bom še bolj zredila, ko pa mi sedaj kilce tako lepo gredo dol. aknirad Sporočilo je spremenil(a) aknirad dne 28. feb 2005 10:14:57

vipercat  

član od: 21.2.2005

sporočila: 102

28. feb 2005 10:12

lep pozdrav tabina dva sadna dneva? pridna si meni se eden tezko znese. a potem nisva vec skupšaj po dnevih. joj jest pa tok studerma kaj bom danes jedla. od kar sem zacela s to dijeto mislim da se mi celi dnevi vrtijo samo okoli razmislanja kaj bom jedla in kdaj. kile pa nikamor :( vipercat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti