Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

26. feb 2005 22:37

Morska medvedka, še ena "napaka" na Š dan se testenine ne smejo jesti....ali si mislila OH dan? Na Š dan je riž, krompir, koruza, grah, fižol, leča, čičerika... Pa lahko noč vsem. maychi

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

27. feb 2005 9:30

Dobro jutro! Ja maychi imaš prav. Mislila sem na OH dan. Pačasi se odpravljamo na pot. Se slišimo zvečer.

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

27. feb 2005 10:46

Pozdravljene, rožice ! Maychi, vidim, da si koruzo napisala pod Š, ne vem več kje, pa sem jo našla pri OH. In zadnjič sem jo jedla na OH. Sem ga zelo pobiksala ? Včeraj je bil res nor dan. Čeprav mi je ortoped predpisal mirovanje, sem popoldan vseeno šla na hitro hojo po snegu, 5 km in za varnost sem imela palice. Tako zelo sem se preznojila, da mavca nisem mogla dati več na sebe, ker je bil malo moker. Ampak počutila sem se odlično. No, utrujena pa sem bila tako zelo, da sem že pred osmo zaspala pred TV in ne vem, kaj sem sanjala. Vem le, da sem se ob pol desetih zvečer panično zbudila, ker sem na OH dan pozabila pojesti sladkarije. Odšibala sem v kuhinjo in si naštela 8 polnozrnatih keksov in takoj dala enega v usta. Potem pa sem si rekla: Ja marjanca, kaj pa je s tabo, saj danes si ja imela Š dan in si jedla endivijo s krompirjem. V hipu sem se zbrihtala, dala kekse nazaj v vrečko in hop v posteljo, kjer sem v trenutku zaspala. Kaj se mi že blede, dekleta ? To pa je res kriza. Danes imam OH dan in komaj čakam mojo pico. Sem pa opazila, da ne bom imela dovolj polnozrnate moke, zato bom 1/3 verjetno morala dodati "klasično" moko za kvašeno testo. Ja, rožice, mislim, da nas je kar nekaj, ko bomo v torek "vodene". Saj se nič ne bojim. Upam le, da bom z dieto lahko končala prej, preden me bodo poklicali na operacijo ( začetek aprila). Do sedaj imam - 9,5 kg, na bokih me je 9 cm manj, stegna imam 5 cm " tanjša". Je pa res, da imam na obrazu več gub, še posebej smejalnih. To pa so lepe gube. Imejte lep preostanek nedelje. Pa če mi lahko pomagate prosim v zvezi s koruzo. Tako rada jo jem v solati še s kakšno drugo zelenjavo. marjanca marjanca45

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

27. feb 2005 10:51

Ja, Francka, skoraj sem pozabila na tebe. Brala sem te v petek v sluzbi in v pisarni z mano je tudi sodelavka. Tišina, naenkrat pa moj glasen krohot. Ona me je samo čudno pogledala ( že več ko dva meseca se nisem tako smejala) in vprašala, kaj je. Prebrala sem ji, kar si napisala in krohotali sva se obe. Pa ti si mega !!!!!!!!!!!!!!!! Ko bo vedela, kako odlično sem se počutila po tem smehu in spoznala, kako ga pogrešam, ker sem vedno bila človek smeha. Upam, da se bo to po operaciji vrnilo v moje življenje. Hvala ti, Francka ! Srečni tisti, ki so ob tebi vsak dan !!!!! Upam, da cenijo, kar imajo !!!!!!!!!!!!! lep pozdrav marjanca marjanca45

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

27. feb 2005 11:04

Ojla Marjanca45! Meni piše, da gre koruza na Š dan. Zelo bi bila zadovoljna, če bi se znašla na OH na moji pici. Nimam pojma. Upam, da se bo oglasila Darchy. Ona je pravi stručko za te zadeve. Včasih si kar želim, da bi jo imela non stop pri sebi in bi me tolkla po rokah, ko mešam vse navzkriž, po nevednosti seveda. Torej Darchy ............. kam gre koruza? Te moram mal pohvalt, ker mi res ogromno pomagaš. Zdej je pa že skrajni čas da gremo na sankanje. baj baj

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

27. feb 2005 11:07

Ojla, upam,da ste vsi super in imate veliko dobre volje in pridno vzrtajate pri dietki. jaz imam danes sadni dan - upam,da bo lazji in manj lacen kot prvi. Zdaj si ravno kuham golazevo juho za jutri in takooo lepo disi. Sem si pa kupila sestavine za solatko, ki jo bom imela za kosilo :) njama.. Morska medvedka, za preliv za testenine pa tudi za na pico pa je meni super tale varianta: na kocke narezes paradiznik in jajcevec in to dusis na cebuli. Po potrebi dodas se pelate. Pa zacimbe po okusu. Meni je noro dobro, absolutno bolje kot sam paradiznik. Ali pa npr kot zelenjavni dodatek bucke in malancani skupaj duseni, dodas poper, sol in rdeco papriko - super za prilogo k zrezku. Drugace pa jaz v restavraciji narocim testenine z zelenjavo. Moram rect, da si pa akr raje doma kuham :) Veste kaj me zanima, tale kruh ob kosilu na B in Š dan.. Jaz ga ne jem, ker enostavno mi ne gre skupaj, B in S in kruh, ki je OH... Se mu raje odpovem, pa vec zelenjave pojem. V cem je skrivnost kruha??? Vceraj sem bila na tenisu ... ajajajaj.. zogice so lete povsod - se se ucim.. sem se opravicevala igralcem na sosednjem igriscu, da jaz se malo badminton zraven igram. Danes imam se eno uro, upam,da bom imela dovolj energije, ker sem na sadnem dnevu.. Sem si pa vcerja po tenisu privoscila na OH dan enega jezka :)) kako dober... Aja, pa skoz me zebe.. verjetno zato, ker se telo navaja na manj hrane.. Pa se nekaj opazam, da imam dostikrat obcutek kot da bi me hotela glava bolet... a se je to kateri dogajalo na zacetku diete? Danes sem se prvic stehtala, - 1,1 kg in od tega 1kg mascob :) pa malo se mi ze pozna na hlacah :)) prav lustn obcutek.. malo me lakota grabi, grem napast jabolko - sem odkrila svoj otroski nacin priprave: nastrgati ga :) pol pa malo limone cez, da me c vitamin cuva pred raznimi poskocnimi virusi. Lp tiina :)

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

27. feb 2005 11:16

Glede koruze pise na http://mojplanet.com/dieta/ DAN 2 - ŠKROBNI DAN Kaj spada pod škrob: Riž, fižol, grah, koruza, soja, leča, čičerika, krompir ... tiina :)

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. feb 2005 13:10

Morska medvedka, do solz sem se nasmejala, ko sem si živo predstavljala tvoje posteljne dogodivščine! Moj najdražji je bil pa malo bolj resen, ko sem mu prebrala...ha-ha! Lisa

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

27. feb 2005 14:30

Zdravo. Pri nas zopet naletava sneg, zgleda, da še res dolgo ne bomo dočakale "domače" zelenjave... pa tudi s kolesa in rolerjev bi že rada obrisala prah. Marjanca, so ti že druge napisale glede koruze, spada pod Š. Ampak po moje nisi naredila prevelike napake, če druge na OH dan jedo burek... Vidim, da si se tudi ti odločila, da belo moko zamenjaš za polnozrnato. Mmmmmmm ni boljšega, kot pizza iz polnozrnate moke. Pri nas so se na začetku vsi "pritoževali" sedaj pa so že tudi drugi navdušeni nad tem testom. Postala sem že skoraj "obsedena"....morali bi me videti v trgovini, ko kaj nakupujem....vse testenine pregledam, da slučajno ne vsebujejo jajc, iščem suho sadje brez dodanega žvepla, različne polnozrnate moke.... Tiina, glede soje na Š oz B dan je bilo že veliko napisanega. Jaz se bolj opredeljujem, da spada pod B, zaradi zelo visokega % beljakovin (ima jih celo več kot meso...). Tudi jaz bom v torek "vodena". Čeprav sem najprej razmišljala, da bi ga kar izpustila. In ker se vmes nisem držala, ko sem bila na smučanju (dobila kilo gor) imam danes in jutri še sadna dneva, tako da se uskladim z vami in da bomo skupaj, tako kot prvi vodni dan. Več nas bo lažje bo. Grem na en sprehod s psom. Lp, maychi

miranda05  

član od: 9.2.2005

sporočila: 23

27. feb 2005 14:50

Morska medvedka, ti si pa res prava faca s tole smetano. Me je tako lomil smeh, ko sem brala, da sem morala se mojemu dragemu prebrat, pol sva se pa skupi smejala. Si pa pridna, da se nisi pregresila!!! Ivonja, seveda lahko pijes tudi caj na vodni dan, samo glej da ne bo sladkan! miranda05 Sporočilo je spremenil(a) miranda05 dne 27. feb 2005 19:18:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti