Pogostitev

neznan uporabnik
tema odprta - 25. apr 2001 12:58 | ogledi: 4.555 | odgovori: 6

V službi imamo navado, da si ob rojstnih dnevih nazdravimo (renski rizling, ljutomerčan... ).

Pri tem me vedno moti, da je zraven postreženo sladko pecivo, ker mi oba okusa nekako "ne greta skupaj".

Ker sem naslednja na vrsti (in bi rada ponudila kaj posebnega), vas prosim za nasvet, kaj naj poleg vina ponudim.

neznan uporabnik

25. apr 2001 13:52

Pri nas je tudi takšna navada. Jaz osebno prinesem nekaj slanega peciva (npr. čips, palčke), sladkega (pecivo, torta) in narezek. Seveda, je odvisno, ali imaš določen za koliko moraš prinesti. Če imajo radi sir, prinesi sirovo ploščo. Naše trgovine imojo veliko vrst sira (Mercator, Leclerc). Vzeti moraš vsaj 4 vrste: Camembert, Gorgonzola - plemenita plesen; potem pa nujno še nekaj trdih, kot npr.: Ementalerc. Če ti mehki siri niso všeč (plemenita plesen), imaš na izbiro veliko drugih sirov, vendar po mojem okusu najbolj pašejo mehki siri. Poskusi, in mi sporoči, koko bo šlo.

neznan uporabnik

3. maj 2001 9:10

Ce zelis k vinu ponuditi nekaj novega, pa vseeno enostavnega, ti predlagam slane muffinse. So zelo hitro narejeni, recepti so (amerisko) enostavni, pa vseeno nekaj posebnega. Pa se pribora ne potrebujes! Ce ne bos nasla ustreznih receptov, ti jih bom jaz nekaj poslala.

neznan uporabnik

3. maj 2001 13:38

HG! Tole o mufinih se sliši pa zanimivo - lepo te prosim za kakšen recept, ampak hitro, ker moram pripraviti že v nedeljo. Že vnaprej lepa hvala - astra astra

neznan uporabnik

8. maj 2001 9:59

Tudi jaz imam nekaj receptov za mafinčke-vsak recept je za izdelavo cca 12-15 mafinov. KORENČKOV MAFIN: 125g olja,125g sladkorja, 240g jogurta,160g korenja, 3 jajca + 3žličke pecilnega,380g moke,1žlička sode,cimet Prve sestavine pomešamo med sabo, nato druge sestavine pomešamo med sabo in nato oboje skupaj. V pomaščene modelčke okrogle oblike nalijemo maso (ne čisto polno, ker bodo narasli) in jih pečemo pri 200C. KROMPIRJEV MAFIN: 165g zmečkanega krompirja, 360 g mleka, 1/2 drobno narezane čebule, 2 jajci,120g jogurta ali sl. smetane + 3 žličke pecilnega, 310 g moke, 1 žlička soli Postopek je enak. V krompirjev mafin lahko dodaš šunko, nariban sir in podobno, da obogatiš okus. Lep pozdrav in lepo praznovanje ti želim. ANJA

neznan uporabnik

10. maj 2001 13:41

Heleni in Anji lepa hvala za recepte; sicer so bili za službeni žur malo prepozni, ampak na privatnem so bili pa bomba (korenčkov in čebulni). Še enkrat hvala obema, astra

neznan uporabnik

15. maj 2001 10:42

Recepte za muffinse sem "Astri" zaradi časovne stiske poslala na osebni elektronski naslov. Da pa bodo recepti dosegljivi vsem, jih objavljam še v forumu. Lep pozdrav, Helena Muffinsi Najprej nekaj nasvetov za pripravo in peko muffinsov: Za pripravo potrebuješ dve skledi: v eni dobro premešaš vse „suhe“ sestavine, v drugi pa vse „mokre“. Potem pa „mokro“ mešanico vliješ k „suhi“ ter vse skupaj HITRO (30-45 sekund) in narahlo premešaš. Če boš sestavine predolgo mešala, bodo muffinsi trdi in neokusni! Za peko potrebuješ poseben pekač, ki ima ponavadi 12 okroglih vdolbinic za testo (jaz uporabljam teflonskega, ker se muffinsi pri peki ne prijemljejo na stene pekača) ali pa modelčke iz peko-papirja (papir se rad prime na muffinse, zato so malo nerodni za jesti). Nekateri uporabljajo oboje in dajo v pekač še papirnate modelčke. Pomembno: napolniš jih samo do zgornje tretjine (toliko ostane praznega prostora)! Peka: 200 stopinj, 25 minut, po peki naj 5 minut počivajo v pekaču Še to: originalni ameriški recepti za muffinse vsebujejo dosti več maščobe kot spodaj opisani recepti, zato so narejeni s sodo bikarbono (in ne s pecilnim praškom). Obvezna sestavina v receptu pa je mleko / kisla smetana / jogurt / kefir / sladka smetana / kislo mleko. Muffinse lahko pred ali po peki poljubno okrasiš. Razen redkih izjem (npr. korenčkovi), naslednji dan niso preveč okusni, zato jih napeči toliko, koliko jih boste pojedli. Dajo se tudi zamrzniti, vendar nimam lastnih izkušenj. 1. Kreolski muffinsi 2 jajci 350 ml mleka 150 g raztopljenega masla polovica majhne rdeče ali zelene paprike (nareži na majhne koščke) 1 majhna čebula (sesekljaj) 100 g naribanega sira 300 g moke pol čajne žlice soli 2 jedilni žlici pecilnega praška 2 jedilni žlici polente 1 čajna žlica zmletega čilija 2. Česnovi muffinsi 250 g moke 1 jedilna žlica sladkorja 4 žlice pecilnega praška pol čajne žličke soli 3 stroke česna (drobno nasekljanega dodaš k mokrim stvarem) 1 jajce 3 jedilne žlice raztopljenega masla 200 ml mleka 1 jedilna žlica nasekljanega drobnjaka 3. Muffinsi s čebulo in slanino 1 čebula (nasekljaš in popečes v maščobi od slanine) 200 g slanine (narežeš na majhne kocke in hrustljavo popečeš v kozici – maščobo dobro odcediš) 350 g moke 4 žlice pecilnega praška pol čajne žlice soli 2 jajci 75 ml mleka 250 g kisle smetane Pozor: tokrat dodaš popečno čebulo in slanino čisto na koncu (ko so mokre in suhe sestavine že premešane). Dober tek!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti