Proja-kavni nadomestek

nelika  

član od: 31.1.2004

sporočila: 26

tema odprta - 18. avg 2004 11:30 | ogledi: 20.570 | odgovori: 16

dan sem vedno začela z pravo turško kavo brez sladkorja(posledica 3md) nato je sledila še druga popoldan in včasih prot večeru še kakšna z prijateljicami ali domačimi...

zadnje čase sem se vrgla v zdravo prehrano zato sem se odločila da namesto kave začnem piti PROJO...ampak o njej vem malo...le to da je kavni nadomestek...in na embalaži piše da se kuha 5 minut...

vesela bi bila če bi mi napisali čim več o tej zadevi....

lp

nelika

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

18. avg 2004 12:38

O proji: http://www.kolinska.si/izdelki.php?kategorijaid=3&iz Jaz pomešam projo in cikorijo (Franck). Okus me namreč spominja na otroštvo; tak mix je delala moja mama za belo kavo, kadar pa je pila turško, je meni kot smrklji nalila kavni nadomestek, da sem tudi jaz lahko kofetkala LP, V.

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

18. avg 2004 13:14

Pri nas oče še zmeraj dela kavo iz mešanice proje in cikorije (Frank). Ko sem bila v Franciji pri sorodnikih, smo tam tudi pili cikorijo. Sem poiskusila to tudi iz naše Frank, pa ni tako dober okus, tako da smo kar ostali na mešanici. Lp, Andreja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. avg 2004 15:12

Tudi pri nas je še vedno aktualen recept kot pravi Vilma, le da jo skuham že zvečer in zjutraj samo precedim in dodam vroče mleko + sladkor - pa še kruh in je zajtrk za bogove. Tudi otroci to obožujejo. Lumpica

nelika  

član od: 31.1.2004

sporočila: 26

18. avg 2004 20:07

oj, hvala za odgovore... povejte mi kaj več o cikoriji-namreč prvič slišim;) to pa nisem vedela da je lahko čez noč... vam povem kako sem jo jaz naredil...pol litra vode sem zavrela dodala 2 čajni žlički proje in kuhala še 5 min tako kot piše na embalaži samo za količino nisem čisto sigurna če sem jo prav namerila...sicer mi je čisto ok po okusu ampak mogoče jo pa pripravljam narobe... naj še povem to da sem na 3MD tako da jo moram pit brez sladkorja in mleka... še enkart hvala nelika

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. avg 2004 21:34

Nelika potem pa ta super zajtrk prihrani za dan ko to smeš. Sicer ne vem kaj je 3MD, vendar predvidevam da je ta naša aktualna dieta. Moja stara mama je vedno to mešanico naredila dan prej - da se " spočije ". In res je tako boljše kot sveže kuhano. Lumpica

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

18. avg 2004 21:57

Ja, a ne poznate pesmi, je zelo stara: ... moja mati kuha kafe iz same cikorije, samo da je... Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 27. 2009 09:14

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

19. avg 2004 7:34

Moj oče tudi dela to prejšnji večer. Koliko da posamezne kave ne vem, ga bom pa vprašala. Edino kar vewm je, da ko voda zavre doda obe kavi (Projo in cikorijo -Frank). To nato kuha na blagem ognju, dokler penca ne izgine. Vmes to penco na vrhu malo meša s žlico in potem pusti, da se vse usede. Naslednji dan prelije in imamo takšno kavo lahko po cel teden v hvadilniku. Ko se nam jo "zalušta", jo segrejemo, dodamo sladkor in mleko. Lp, Andreja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. avg 2004 14:37

Piše na škatlah od Francka in Kneippa, kakšno je razmerje. Mislilm, da je 1:2. Pol pa še ta pravi koruzni žganci, z maslom zabeljeni in z belo kavo. Zajtrki v otroštvu na počitnicah pri zdaj že pokojnih starih starših . Drugače dobiš pa tudi instant verzije, ki jih zmešaš z vročo vodo in mlekom. Na primer Bianca ali pa meni precej ljubša Caro (Nestle), ki pa jo pri nas dobiš samo v majhnih škatlah, pa je prehitro zmanjka. Loni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 19. avg 2004 14:45:12

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

19. avg 2004 15:11

To se kuha tudi pri moji mami, jaz pa sem jo opustila, ker imajo moji otroci raje samo mleko. Kuhali smo jo vedno prejšnji večer, da se je do zjutraj usedla in potem dodali toplo mleko in sladkor. Razmerje pa je bilo: 1 žlica Franck, 1 žlica prave kave in 2 žlici Kneip. Mislim, da na cca 3/4 l vode., ali pa celo 1 liter. Suzana

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. avg 2004 15:48

Joj Loni spomnila si me na žgance. Že celo večnost jih nisem jedla.............. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti