Pesto

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

tema odprta - 14. avg 2004 14:02 | ogledi: 2.309 | odgovori: 6

ker imam na vrtu baziliko, bi si rada pripravila pesto

prosim za recept, kako naj konzerviram in seveda tudi možnost uporabe, razen kot dodatek k zelenjavnim jedem, pizzi .....

hvala in lep pozdrav

lidija bračko

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

14. avg 2004 14:09

sem že našla recept od včeraj iz genove, mogoče ve kdo še kaj drugega

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

14. avg 2004 14:36

pesto uporabljajo tudi za na špagete namesto omake

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

15. avg 2004 16:31

Baziliko sesekljaj, pomešaj z maslom in daj zmrznit. Pripravi si manjše paketke za takojšnjo uporabo. Lahko pa jo tudi sesekljaš in pomešaš z olivnim oljem ter dodaš precej soli ter hraniš v hladilniku (vem koliko časa to obstane, nekaj časa prav gotovo). Pri obej načinih bo ostal vonj, ki je za baziliko značilen. Če jo boš posušila, se vonj izgubi. Sweetie

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

20. avg 2004 14:37

jaz delam pesto kar na pamet: ogromen šop bazilike, pest pinjol, velik ščep soli, nekaj pljuskov olivnega olja. najbolj fino je, če ga treš v terilniku, samo malo dolgotrajno, multipraktik je seveda hitrejši. Parmezana ne dodam že notri, ampak posebej na pasto. sicer jo velike količine shranjujem v zmrzovalniku. Okus je popolnoma OK, le rjavkasto-uvela pride, ko se odmrzne- torej je bolj za omake kot pa za npr. paradižnik z mocarelo in baziliko

zlata ribica  

član od: 9.2.2003

sporočila: 12

13. sep 2004 12:10

Ja, pa na parmezan ne smete pozabit. Tudi on naredi svoje v tej enkratni mešanici. Zdi se mi pa škoda, da ga zamrznite. Jaz ga enostavno dam v kozarček in v hladilnik. Teja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. sep 2004 13:49

Letos sem prvič konzervirala baziliko na sledeči način: baziliko sem sesekljala na drobno. V majhen kozarček sem dala plast bazilike, plast grobo mlete soli, nato spet baziliko, nato sol in tako naprej. ko sem prišla do vrha, sem nalila olivno olje. Kozarček sem zaprla in ga postavila v shrambo. Bazilika ohrani zelo svež vonj in okus. Tako uporabljam za omake in solate, seveda pa pazim, da manj solim, ker je bazilika zelo slana. Verjetno bi lahko dala manj soli, vendar me je skrbelo, da bi se pokvarilo, kar bi bilo pa katastrofa. Vsebino že pridno uporabljam, ker je super. Že samo olje ima čudovit okus po baziliki.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti