Đuveč riž

Kami  

član od: 9.8.2004

sporočila: 1

tema odprta - 9. avg 2004 12:30 | ogledi: 50.442 | odgovori: 25

Danes mi je zadišal đuveč riž, vendar ga nisem še nikoli naredila sama. Ali ima kdo recept?

Hvala!

Kami

Temo je spremenil(a) Kami dne 09. avg 2004 12:40:08

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

9. avg 2004 13:15

Jaz naredim takole: v pekač dam perutničke (ali kako drugo meso), narežem na rezine svežo papriko in svež paradižnik, dodam surov riž (skodelico do dve-odvisno od št.oseb), posolim in zalijem z vodo. Pečem v pečici na 200 C, dokler se voda ne povre oz. dokler ni riž kuhan. Nam je tako preprost način še najbolj všeč. LP ZIMA

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

9. avg 2004 17:23

Pozdravcek! Jaz ga pripravim takole! Sestavine: cebula, paprika, melancani, zreli paradizniki, korencek, cesen, olje, sol in poper Najprej preprazi na grobo narezano cebulo, da postekleni in dobi rjavo barvo, dodaj narezano papriko, korencek in melancane, paradiznik, kateremu odstranis semena in iztisnes vodo iz njega ter cesen, vse dobro prazi vedno sproti mesaj, da se zelenjava podusi in ne ostane skoraj nic tekocine. ce zelis malo pekocega, dodaj kaksen feferon. Mi ga doma delamo poleti v vecjih kolicinah, ko je dosti zelenjave na vrtu in ga potem zamrznemo. Po potrebi odtalim eno porcijo in zmesam z rizem, je hitro pripravljeno. Skuhaj riz, le tega premesaj z dzuvecem in se malo podusi na ognju, da se okusi dobro prepojijo. dober tek Karmen aja recept sem dobila od moje tete iz Zadra, tako da mislim da bi lahko bil originalen Karmen

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

11. avg 2004 13:09

V originalnem dzuvecu je se svinjsko meso. Pri nas najprej preprazimo cebulu, dodamo paradiznike, bucke, papriko, fizol - vse narezano na kocke. Podusimo zelenjavo, dodamo riz in zalijemo z vodo. Pocasi kuhamo, da vsa voda izpari in vmes veckrat premesemo. Mesa pa ne damo, ker pac nismo vsi mesojedi. Lep dan, Simonca

Kami  

član od: 9.8.2004

sporočila: 1

12. avg 2004 13:47

Hvala vsem, naredila približno tako (samo brez fižola), kot je napisala Simonca, samo, da sem riž posebej skuhala (mešanica divjega riža - tega obožujemo) in potem zmešala skupaj. Brez mesa, samo začimbe in je bilo ravno tako dobro. Mi je pa zdelo všeč tale recept od Karmen, ker ima tudi malancane, tako da naslednjič probam še tega! Kami

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

19. avg 2004 16:31

Jaz sem dodala tudi fižol, pa mi je bilo žal, saj se edino ta ni skuhal. Me zanima, koliko časa naj bi se vse skupaj kuhalo Irena Likar

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

19. avg 2004 20:27

Pri fizolu moras bit posebej pazliv, da je res mlad in nic nitast. Vse to se kuha pol ure ali vec - toliko, da je vsa zelenjava mehka in da riz popije odvecno vodo. Po potrebi se malo zalivamo, vendar v tem primeru dobimo spocan riz. Ampak takega imam jaz najraje. ;-) Lep dan, Simonca

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

30. avg 2004 13:19

Na maščobi na hitro prepražim meso narezano na majhne kockice (polovico govejega, polovico svinjskega). Meso odstranim in pokrijem. Na tej maščobi pražim čebulo narezano na kolobarje, dodajam zelenjavo sproti, po trdoti - najprej korenček (rdeč in rumen), zeleno, papriko, bučke, malancane, krompir, česen. Ko je to dosti prepraženo oziroma ko je krompir skoraj mehak, dodam paradižnik. Posolim, povegetam, popopram. Pripravim glinen pekač, vanj stresem vso zelenjavo, meso, dodam malo riža in zalijem z vodo, da je dobro prepojeno, vode je mogoče še kakšen prst... Po vrhu pokapah z oljem in dam v pečico ter pečem na zmerni temperaturi. Đuveđ začnem delati že zjutraj, tako da je dovolj časa, da se speče in potem, ko je pečen, potem še odstoji slabo urico. Na enak način delam tudi iz piščančjega mesa, s tem, da meso pustim v večjim kosih. Čao

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

29. mar 2006 22:43

Iskala sem v bazi, vendar nisem našla nobenega recepta za džuveč. Če kdo ve, če je kje v bazi kakšen recept, prosim za link. Sem pa našla tole debato in mi bo tudi zelo prišlo prav.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. mar 2006 9:00

Danes nimam pri sebi knjige, doma sem jo pustila. Našla sem namreč staro kuharico, srbsko, kot so kuhale tamkajšnje babice...In v njej je tudi nekaj izvedb džuveča. Če delam džuveč riž kot prilogo, potem na olju prepražim na polmesece zrezano čebulo, dodam na rezance zrezano zeleno in rdečo papriko, zrezan paradižnik ter na tanka kolesca narezan korenček. Mešam, da se zelenjava zmehča, potem dodam riž, ga malo popražim z zelenjavo, malce zalijem z vinom in vodo in ko enkrat zavre, še malo pomešam, solim, dodam še strt česen in zalijem z vodo. Na majhnem ognju kuham, dokler ni riž mehek oziroma d avpije vso tekočino. Če delam z mesom, potem jed obvezno dokonlčam v pečici. Mamamia mamamia

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

30. mar 2006 11:29

Ali je fižol mišljen kot strojči fižol? Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti