Đuveč riž

Taro  

član od: 13.7.2008

sporočila: 13

29. jun 2013 20:35

Evo. Đuveč, danes sem ga delal in je bil super. Potrebuješ 2 lonca in ponev. V enem daš kuhat riž (delaš risotto, kar pomeni, da veš čas zalivaš malo po malo, ko voda pari v idelanem primeru zalivaš 18 min na 3/4 minute, maslo, parmezan itd.). V drugem (velikem loncu) prepražiš čebulo in nato podušiš paradižnik, zeleno in rdečo papriko, ter vsake toliko časa zaliješ, ne pozabi soliti. Fino je, če je zelenjava fajn zalita, da ko zmešaš riž, da je vse lepo kremasto. V tretji ponvi prepražiš SVINJSKO meso. Najboljše so mlade, mehke reberce, ki jih narežeš na relativno velike kose. Na koncu vse zmešaš skupaj v loncu v katerem imaš zelenjavo ter kuhaš še kakšnih 15 minut, zato je tudi fajn, če riža ne skuhaš do konca. Na koncu dodaš 2 kocki masla, rahlo premešaš in pustiš stati 15-20 min. To je to. Nad ostalimi recepti kaj sem jih tukaj prebral pa nisem najbolj navdušen. 

Taro

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

29. jun 2013 21:41

Taro, me veseli, da si našel "svoj" đuveč.

 Mimogrede, kdo pri vas pospravlja kuhinjo?

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. jun 2013 10:46

Taro, tvoj  recept mi zveni super, sem si ga kar zapisala. Je res malo packarije, ampak za dobro hrano se tudi malo potrpi.

Prosim napiši ga v bazo, da bo še za druge!

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. jul 2013 18:09

Lahko pa pritisneš na "B", pa ok, pa je shranjeno.

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. jul 2013 19:54

Je že v beležki

 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti