Đuveč riž

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

30. mar 2006 13:14

Kami, mene pa zanima kje dobiš divji riž. Zanima me samo samostojno pakiran, brez ostalih rižev, ker mešanic ne maramo. Jemo le basmati riž in seveda divji riž. LP McNena

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

30. mar 2006 17:30

jaz si pripravim đuveč poleti, ko je veliko zelenjave na vrtu za porabit, vlagam v kilske kozarce, pozimi pride velikokrat prav, se vkuha samo riž, dodam česen in papriko v prahu. za dober đuveč pa pazi, da je vsa zelenjava dobro zrela, posebno paradižniki, ker bo sicer kiselkast. moje sestavine pa so: olivno olje, na koščke narezani malancani (prepražiš), drobno narezan korenček, rdeča paprika (veliko), čebula, paradižnik (olupljen, odstranjena semena), stročji fižol, grah, petršilj, feferonček (jaz sadim nepekoče, sladke), česen, paprika v prahu (rdeča), poper, sol. to se lahko pripravi v naprej, kasneje vkuhaš samo riž, dolivaš z vodo, da se ne izsuši, meso pa jaz spečem posebaj, vedno svinjsko, za moj okus gre zraven najbolj vratovina (kotleti). moji starši si vedno pripravljajo đuveč brez mesa zraven, zaradi zdravstvenih težav, ker oče ne sme svinjine. in je ravno tako odličen, nikoli pa nismo dodajali mesa, kateregakoli, direktno v lonec z zelenjavo. pa še namig: uporabite uncle bens ali basmati riž, ki se ne razkuha, sicer bo vse skupaj packasto. riži lahko kuhamo kakšno minuto manj od priporočene, ker moramo računati na to, da je jed še vedno vroča, preden jo ponudimo. pppp

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

30. mar 2006 18:57

Danes sem ga naredila po teh receptih in nasvetih, ampak niti približno ni bil tak kot sem ga jedla v neki restavraciji, kjer sem se navdušila zanj. Od začimb se data samo sol in poper? Namreč tam, kjer sem jaz to jedla, je prišel riž oranžne barve in nekega zanimivega okusa, ki pa ga sama ne znam pričarati. Je pa bil tudi kar precej masten. Če še ima kdo kak nasvet, se toplo priporočam! Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 31. mar 2006 14:28:03

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

30. mar 2006 19:24

Iri, tudi jaz mislim, da je stročji... Vrana

marjetazupancic  

član od: 6.6.2007

sporočila: 19

14. jul 2008 15:19

mene pa zanima samo osnova đuveč brez mesa in riža tisti vegaterjanski-čebula paprika paradižnik .....pa prosim kaj še in kaj moram olupit in kaj dodat marjetazupancic

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. jul 2008 21:17

stročji fižol, namesto mesa pa mogoče tofu?

marelica

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

14. jul 2008 21:41

marjetazupancic je napisal/a:
mene pa zanima samo osnova đuveč brez mesa in riža tisti vegaterjanski-čebula paprika paradižnik .....pa prosim kaj še in kaj moram olupit in kaj dodat marjetazupancic
jaz samo prepražim na kocke narezano čebulo, potem paprike različnih barv in seveda paradižnik, ki ga ne olupim razen če imam zamrznjenega. Čist enostavno, vse narezano na kocke in prepraženo na malo olja in seveda malo vode, ki jo počasi dolivaš. A si to misnla?

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. jul 2008 21:36

[citat=--sara.vidmar--]Danes sem ga naredila po teh receptih in nasvetih, ampak niti približno ni bil tak kot sem ga jedla v neki restavraciji, kjer sem se navdušila zanj. Od začimb se data samo sol in poper? Namreč tam, kjer sem jaz to jedla, je prišel riž oranžne barve in nekega zanimivega okusa, ki pa ga sama ne znam pričarati. Je pa bil tudi kar precej masten. Če še ima kdo kak nasvet, se toplo priporočam! Oranžne barve je zaradi dodane sladke paprike v prahu in pa od paradižnika. Jaz obvezno dodam tudi še na kose narezan nizek zeleni stročji fižol. Ta da v kombinaciji s korenčkom zelo specifičen okus. lp, vanjatajnsek

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

17. jul 2008 22:35

Pripravila sem ga prvič v življenju, po vaših mnenjih, receptih in izkušnjah ter prilagodila sestavine, ki so bile pri roki in seveda okusom, povem, da so naši bili več kot preveč zadovoljni in veseli, kar polizali so vso posodo , niso mogli sprehvalit te dobrote, tako da se vsem zahvaljujem za tako dober recept. Lp jaša

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. jul 2008 7:29

Jaz delam klasičnega. Na olju prepražim na večje kose narezano čebulo, dodam tudi na malo večje kocke narezano papriko, ko se vse to malo poduši, dodam na kocke narezan paradižnik in malo šalico okroglega riža. Potem še rada dodam, vendar ne vsakič, na kolobarje narezano klobaso. Vse to na malem ognju podušum, posolim, poporam in ko je čisto gotovo, še nasekljan petršilj. Odvisno od sezone pa dodajam bučke, melancane, korenček, malo zelene, široki stročji fižol, včasih sveži olupljen fižol, koruzo, gobice,.....Kaj me prime in kaj trenutno imam pri roki. Največkrat pa je na mizi osnovni, klasični, samo čebule, paprika in paradajz.Je izvrstna priloga mesu, krompirju..... Z ostalo zelenjavo pa ga jemo kot samostojno jed. . Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti