Hruškov sok

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

tema odprta - 9. avg 2004 8:49 | ogledi: 9.374 | odgovori: 7

Doma imamo veliko hrušk, ki so, takoj ko dozorijo, mehke in sočne in zato neprimerne za ozimnico, kompot ali krhlje. Marmelada pri nas ne gre v promet, hruškov gosti sok (Fructal) pa imamo radi. Če ima kdo izkušnje s tem ali pozna recept, bi bila zelo hvaležna.

LP,

V.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. avg 2004 10:34

Vilma, hruškovega še nisem delala, sem pa mareličnega in mislim, da ni kaj dosti razlike. Marelice izkoščičim in omehčam nad soparo, potem jim dodam približno pol litra vode na en kg marelic. Dobro zmiksam, zavrem, dodam sladkor - po občutku in polnim v steklenice ter zaprem z gumjastim zamaškom.Mogoče bi bilo dobro hruške olupiti, ker imajo ponavadi bolj trdo lupino. Hruškov sok bo verjetno porjavel, zato bi lahko dodala še citronsko kislino ali limonin sok. Je pa res, da se v steklenici voda izloči in je na vrhu redkeje kot na dnu, samo to naj te ne moti, ker pred uporabo pretreseš, pa je.

Sladana  

član od: 23.2.2004

sporočila: 18

9. avg 2004 10:55

Vilma, doma imam odličen recept za hruškov sok. Dobiš ga malo kasneje oz . jutri, ker sem trenutno v službi. LP, Slađana Keča

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. avg 2004 12:33

Vilma, kaj pa ce bi poskusila tistega korenčkovega, kjer pa jabolka zamenjaš s hruškami? Moja svakinja je naredila po tem receptu in jabolka nadomestila s breskvami. Bil je super. Mislim, da bi bil tudi hruškov odličen. Seveda, če imate radi tudi korenje. Mimika

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

9. avg 2004 13:20

Če bi bila namesto tebe, bi hruške dala v sokovnik. Sok v steklenice in jih pasterilizirala. Brez sladkorja. LP, Klavdija

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

9. avg 2004 15:42

Jaz sem že delala hruškov sok in je bil zelo dober. Skuhala sem hruške, jih spasirala, dodala sladkor po okusu in iztisnila limonin sok, tudi po okusu. Sok sem prelila v steklenice in jih zaprla s pokrovčki. Hruškov sok je dober tudi v kombinaciji z breskvami. Lp Mateja Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 02. 2010 10:10

Sladana  

član od: 23.2.2004

sporočila: 18

10. avg 2004 9:34

Doma delamo hruškov sok po naslednjem receptu: 2 kg hrušk/ 1 l vode 2 kg jabolk/ 1 1/2 l vode 1 citronska kislina (mala škatlica) 1 vanilin sladkor Hruške olupimo, očistimo in jih skuhamo v 1 litru vode, jabolka pa skuhamo v 1 1/2 l vode. Kuhano sadje zmiksamo v multipraktiku ali z paličnim mikserjem. Kašo in vodo v kateri se je kuhalo sadje damo v večji lonec in dodamo še 7 litrov mrzle vode, 1 kg sladkorja, 1 citronsko kislino in 1 vanilin sladkor. Vse skupaj dobro zmešamo in damo ponovno na štedilnik, da voda zavre. Še vroč sok vlivamo v vroče steklenice in zapremo. Dobimo približno 12 l soka. Steklenice soka je potrebno še pasterizirati na 100 stopinjah, 10 minut. lp, Slađana Keča

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

10. avg 2004 11:33

Hvala vsem skupaj za nasvete. Ker imamo hrušk veliko, sem se odločila, da bom sok naredila na več načinov in dala mojim na oceno. Še enkrat hvala in LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti