Recept za bučke v kisu?

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

11. avg 2004 10:25

Zdenka, lep pozdrav. Vem, da so bile bučke, ker sem vprašala, kaj jemo, glede recepta pa so bili precej skrivnostni. Vložene jajčevce turi poznam - recept sem dobila pri sorodnikih v Portorožu, ki jih res postrežejo poleg pršuta. Takšne v olivnem olju s česnom in peteršiljem vložene. Ko smo že pri "manj znani" vloženi zelenjavi, sem se spomnila še na čemaževe cvetne popke, vložene v kisu. To sem letos delala, ampak premalo, ker je bilo vsem zelo všeč (bolj kot buče). V poštev bo prišlo spet prihodnjo pomlad. Lep dan vsem

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. avg 2004 11:02

Gabriela, daj spomni nas drugo leto na čemaž. Poznam zelo dobra mesta, pa še nadvse dober mi je. Mimika

korosec  

član od: 17.8.2004

sporočila: 5

19. avg 2004 12:15

Draga Gabriela, ali lahko napišeš recept za vložene čemaževe cvetne popke, se mi zdi, da bi to moralo biti zelo dobro... Janja

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

31. avg 2004 21:56

Bučke olupim, odstranim semena, jih narežem na kockice. Zavrem kis, dodam sol in v tem bučke samo na hitro prevrem. Naložim v kozarčke, dodam kakšno žličko začimb za vložene gobice ali pa za kumarice. Včasih dodam nekaj strokov česna, včasih šalotko. Zalijem s kisom in zaprem kozarčke. Na kratko, pripravljam jih kot kumarice, kot gobice ali kot paprike. Vedno so dobre. Katja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. sep 2004 7:53

Sinoči sem naredila bučke, kot je napisala Dome. Že ko sem delala, se mi je zdelo neznansko dobro. Dala sem več olja (olivnega), kot je omenila dome. To olje se da vedno uporabiti. Komaj čakam,da poskusim. Mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. dec 2004 18:43

Še ena ideja za bučke (kot prilogo mesu na žaru ali pa karsolato): Nučke, neolupljene, narežemo na tanke kolobarje (3 do največ 5 mm). Čisto malo jih ocvremo na olivnem olju, da malo porumenijo. Poberemo jih s penovko in naložimo na papirnat prtič, da odteče maščoba, potem jih še mlačne nalagamo v skledo. Vsako plast bučk preljemo z marinado, ki jo pripravimo iz olivnega olja (lahko ga malo mešamo z belim), kisa, vina, soli, popra in stisnjenega česna ter malo vode (mešanico pripravimo po lastnem okusu). Ko vse sestavine porabimo, posodo pokrijemo in pustimo v hladilniku čez noč. Z enako marinado lahko prelijemo tudi rukolo. To samo blanširamo in jo narežemo, v plasteh zložimo s vskledo ter prelijemo z omanjeno marinado. mamamia

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

7. dec 2004 8:31

BUČKE NAREŽEŠ NA KOCKE,ČEBULO PA NA LISTKE. VINSKI KIS RAZREDČIŠ 1:1 DODAŠ SLADKOR IN SOL TER PREVREŠ NATO DODAŠ ČESEN,CELI POPER,BUČKE IN ČEBULO IN DAŠ VROČE V KOZARCE TER PASTERIZIRAŠ.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti