Piščančja prsa v pečici??

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

tema odprta - 7. avg 2004 18:39 | ogledi: 36.604 | odgovori: 11

Do nadaljnega moram dnevno speči večjo količino piščančjega fileja. Pomislila sem, da bi bilo najlažje, če bi cela prsa spekla kar v pečici. Tukaj pa se pojavi problem, ker, razen biskvitov, pit, keksov, ... nimam NIČ izkušenj s peko v pečici. Zanima me torej, če je kdo izmed vas že kdaj pekel cela prsa na tak način in kako je uspelo.

LP, Staša

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

7. avg 2004 22:41

Hojla Stanka, ta recept so mi predlagali že na enem drugem forumu in verjamem, da je super Pozabila sem omeniti, da ne sme biti nič maščobe zraven LP, Staša

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

8. avg 2004 12:00

Piščančja prsa nasolim (po želji vegeta), popopram, nadrgnem z mletim česnom, dodam ščepec rožmarina, po vrhu namažem z malo gorčice in zložim v pekač. Zalijem z 1 dcl vina in 1 dcl vode in pečem pri 200°C približno 1 uro (čas pečenja je odvisen od pečice, tako da je 1 ura približek). Med pečenjem meso polivam- če se tekočina posuši, dodam malo vode. Maščobe ne dodam popolnoma nič, se je pa kar nekaj nacedi od samega mesa. Če želiš improvizirati, dodaš zelenjavo po želji (na kocke narezane bučke, paprika, korenček, čebula...). Mogoče ti bo to kaj v pomoč. Če pa želiš čisto suha piščančja prsa, pa jih lahko zložiš na rešetko, spodaj (en nivo nižje) pa pekač z vodo- vendarse kljub tej vodi za moj okus meso preveč izsuši. LP, V. Sporočilo je spremenil(a) VilmaS dne 08. avg 2004 13:13:53

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

8. avg 2004 16:48

Vilka, hvala ti LP, Staša

sg2hot4u  

član od: 24.12.2002

sporočila: 2

2. dec 2010 19:29

Haj!! Ali ima kdorkoli kakšen recept za piščančja prsa v pečici z malo maščobe??? lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. dec 2010 20:04

Seveda, zadeva je preprosta: prsa začini, na pekač pa daj peki papir in maščobe sploh ne potrebuješ, morda papir samo premažeš z malo olja ali masla. Na file pa lahko položiš narezano zelenjavo, bo meso manj suho, in tudi rezino sira kakih 10 minut pred koncem peke.

Mamamia

 

mamamia

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

3. dec 2010 7:30

Tudi jaz jih naredim tako kot mamamia,samo,da jih jaz zavijem v alu folijo ,ki jo prej čist mal namažem ,kakšno kapljico olivnega olja nič več.

kriznana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. dec 2010 8:35

Še bolje je peči v vrečki, ki je namenjena peki v pečici. Zanesljivo se ne izsušijo, pa niti kapljice maščobe ni treba dodati.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

3. dec 2010 10:03

Tudi jaz jih pečem v peki vrečki in dodam le začimbe in malo belega vina zmešanega z vodo.

Alfica  

član od: 5.3.2006

sporočila: 59

3. dec 2010 10:28

Piščanjča prsa posoliš, popopraš in povaljaš v sezamu in daš v vrečko za pečenje. Pečeš na 200°C okrog 40 minut, nato vrečko razrežeš da se meso lepo zapeče. Ta recept je izvedljiv tudi v ponvi na štedilniku, le da tu vrečko za pečenje izpustiš, je pa v ponvi prej gotovo.

 

Druga možnost je, da zaviješ rahlo začinjen piščančji file v rezino sira in pršuta in zaviješ v listnato testo in spečeš. Lahko pa listnato testo spustiš, ker vsebuje kar nekaj maščobe.

(dodajam še original recept iz baze, po katerem sem to delala)

http://www.kulinarika.net/recepti/13276/mesne-jedi/pisc

 

File lahko tudi potolčeš, da dobiš tanek zrezek, ki ga spečeš v ponvi, lahko ga pa polniš s poljubnim nadevom (zelenjava, gobe, sir, pršut...), zviješ v rolado, popečeš na hitro v ponvi in do konca zdušiš v kakšni omaki ali pa dokončaš v pečici.



Alfica

Sporočilo je spremenil(a) Alfica dne 03.dec 2010 10:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti