Alpska smetana

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

tema odprta - 5. avg 2004 9:16 | ogledi: 9.147 | odgovori: 16

Včeraj sem za okrasitev torte uporabila Alpsko smetano Ljubljanskih mlekarn, pa mi je nagajala bolj kot običajna.

Ohlajena je bila zagotovo dovolj, kremfixa zaradi otroka nočem uporabljati.

Morda veste, kje tiči vzrok?

Na koncu stepanja sem dodala malo sladkorja, kar je trdnost smetane poslabšalo.

Imate z Alpsko smetano Pomurskih mlekarn morda boljše izkušnje?

Je bolje, če Alpsko smetano zmešaš z navadno, in če je, zakaj?

Za nasvete se vsem najlepše zahvaljujem!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. avg 2004 9:25

Te od Ljubljanskih mlekarn jaz tudi pogledam ne, tudi če bi hotela narediti "putr" iz nje, mi ne bi uspelo. S smetano Pomurskih mlekarn do zdaj še ni bilo problemov. Grem hitro trkat na les Loni

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

5. avg 2004 12:26

Za okrasitev tort in podobnih stvari vzamem 1/2 navadne sladke smetane in 1/2 rastlinske smetane. S to smetano nimam nobenih problemov, okus je dober, kar se pa tiče čvrstosti in dela z njo sem pa zelo zadovoljna. LP, Klavdija

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

5. avg 2004 13:00

jst delam iz obeh smetan katero pač imam .... alpski dodam sladkor med stepanjem postopoma vendar ne na koncu in ne na začetku ... stepa se malo dlje kot rastlinska 100% vam bo pa uspela če jo bote delali z ono posodo ki jo imamo u gostilnah na bombice ...

Pomlad  

član od: 26.5.2004

sporočila: 91

5. avg 2004 13:19

Meni je Alpska smetana nad vse! Res se malo dlje stepa, ampak še nikoli ni "zatajila"...

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

5. avg 2004 14:24

Meni je tudi alpska smetana zelo dobra, vendar jo tako kot Klavdija vedno mešam z rastlinsko - okus ostane enak je pa bolj obstojna. Sladkorja pa ne dodajam, ker je rastlinska sladka. Rebeka

Sla  

član od: 4.8.2004

sporočila: 3

6. avg 2004 13:55

Marta Nikar ne obupaj. Alpska smetana je čudovita in prekosi vse. Pomembno pa je, da je zares ohlajena in da ni čisto sveža iz proizvodnje. Če si jo prinesla iz trgovine in jo za kakšno urico ali dve dala v hladilnik ne bo šlo. Drugače pa res ne potrebuješ nobenih dodatkov in bo lepo čvrsta in svetleča ter dolgo sveža v primerjavi z vsemi ostalimi smetanami. Sla Sporočilo je spremenil(a) Sla dne 06. avg 2004 13:55:20

cimet.  

član od: 15.6.2004

sporočila: 12

7. avg 2004 9:16

Jaz imam tudi vecne probleme s smetano. Testirala sem jih ze vec, najpogosteje se mi stepe svetlo modra od Pomurskih mlekarn, res pa da ponavadi zataji, ko jo NUJNO rabim za kako kremo od torte. Sem stepla ze dve, eno za drugo, zato ker se mi najprej prva ni - potem pa tudi druga ne. Sama z Alpsko smetano od Ljubljanskih mlekarn (saj to je tista, na kateri so fotografirane jagode s smetano, a ne?) nisem zadovoljna, saj se mi se veckrat ni stepla kot pomurska. Tako da ce jo rabim nujno za kako dekoracijo, kupim kar sprej, ceprav je okus cisto drug (ne tako dober kot pri navadni stepeni). Naj dodam, da enkrat na teden skoraj gotovo tolcem smetano, ce ne za pecivo, pa za kavo. Glede posod: tepla sem jo za v visoki posodi, ki jo dobis v paketu z mikserjem, pa v trebusasti posodi, ki jo rabim za parno kopel za cokolado - samo vse to po mojih izkusnjah nima nobenega vpliva, kot tudi ne dejstvo, da je bila smetana pred tem dveu ri v hladilniku. (Je bila tudi ze en dan, pa se vseeno ni). Torej: ali katera od vas pozna nacin obdelave/ znamko smetane / piskr/ temperaturo, da bo smetana definitivno in 100% uspela? Aleks Ribarič

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

8. avg 2004 9:31

Kadar delam torto, uporabljam vedno samo navadno smetano od Ljubljanskih mlekarn. Seveda pa dodam smetani krem fix, da torta otane enaka tudi po nekaj urah in se ne razmoči. Sladkam je pa ne, ker je že biskvit dovol sladek. Katja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

8. avg 2004 15:47

Sem enakega mnenja kot Loni. Smetana Pomurke še ni zatajila Lumpica

Sla  

član od: 4.8.2004

sporočila: 3

9. avg 2004 10:48

Tatjana Saj te nihče ne prepričuje v nič. Na forumu se samo pove svoje mnenje in pa izkušnje, ki so lahko drugačne. Dostikrat lahko izveš tudi kaj zelo poučnega in to kasneje koristno uporabiš za kar sem iskreno hvaležna vsem, ki v forumih sodelujejo. Drugače pa je tudi razlog, da se alpska smetana ne stepe ali pa celo, da se sesiri; vendar sem prepričana, da dobro veš kaj in kako, da se to ne zgodi. Sla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti