Kus kus

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

tema odprta - 4. avg 2004 11:38 | ogledi: 2.840 | odgovori: 4

Pred kratkim sem se vrnila iz dopusta na Djerbi. V hotelu je bil vsak dan na voljo tudi kus kus.

Zdel se mi je odličen in vas prosim za pomoč pri pripravi.

suzi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. avg 2004 14:01

Enostaven recept za pripravo kuskusa - ko kuhaš omako, daš nad posodo cedilo, v katerega daš kuskus in ga sopariš. Na koncu ga preliješ z omako in jed je pripravljena. Loni

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

4. avg 2004 16:18

Halo Suzi! Jaz kuskus pripravljam najveckrat v solati, katera je odlicna in zelo obstojna saj jo lahko shranis v hladilniku nkaj dni. V bistvu je recept marokanskega porekla. TABOULE Evo ti recept: 75g du kuskusa 4 majhne cebule ali 6-8 salotk 3 veliki zelo zreli paradizniki 1/2 zlicka paradiznikovega koncentrata velik sop petrsilja 6-8 listicev mente sok 1 limone 8 velikih zlic olivnega olja sol in poper Kuskus prelij z enako kolicino mlacne vode in pusti, da nabrekne in ga nato zrahljaj z vilico. Paradiznike razkosaj odstrani vsa semena in narezi na majhne koscke, enako papriko in cebulo. V skledi vmesaj sok limone, olivno olje in paradiznikov koncentrat, sesekljan petrsilj in mento, sol in poper. Vse sestavine zmesas po potrebi se dosolis ali popopras. Kuskus mora stati v hladilniku pred serviranjem najmanj dobro uro! Izjemnega pomena je menta, saj brez nje nima osvezilnega okusa in jed ni enaka. Taboule se lahko postreze takorekoc kot priloga k vsemu. Poskusite ne bo vam zal ! P.S. Ce ima kdo rad bolj orientalsko varianto, se v kuskus vmesa se rozine. Dober tek! Karmen

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

5. avg 2004 11:31

Karmen najlepša hvala, ravno prav si poslala recept. V soboto imam namreč piknik pa bo tole ravno pravšnja priloga k ostalim jedem. Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti