Testenine z zelenjavo

neznan uporabnik
tema odprta - 20. apr 2001 0:08 | ogledi: 4.053 | odgovori: 4

Iscem razlicne recepte za testenine z razlicnimi vrstami zelenjave in zelenjavnimi omakami.

neznan uporabnik

24. apr 2001 11:19

omaka s tuno: cebulo (ali cesen) narezes na tanke listice, jo na malo olivnega olja napol preprazis, dodas malo moke in preprazis do lepe rumene barve, zalijes z malo vode, ki ji dodas malo sojine omeke, in dodas plocevinko tune. Zmesas in polijes po testeninah. Lahko dodas se poper, origanno, baziliko... zacimbe po okusu. Isti omaki lahko dodas paradiznikovo mezgo ali na koscke narezane pelate. omaka iz buck Bucke narezes na tanke kolobarcke, ravno tako korencek, malo popopras, dodas mleti cesen - vseskupaj poprazis in dolijes malo vode s sojino omako. Za zostitev lahko dodas jedilni skrob, malo moke, kosmice.. podobno lahko uporabis se cel kup ostale zlenjave, ki ji lahko dodas se paradiznike. Lahko pa uporabis samo narezane pelate, jih malo zacinis (sol, poper, origano ali bazilika) malo poprazis polijes po testeninah in jih posujes z sirom (po okusu). Pri vseh teh omakah jaz uporabljam olivno olje. Ula

neznan uporabnik

26. apr 2001 22:26

Najlepsa hvala Ula za recepte, sem ze poskusila se zelo obesene.

neznan uporabnik

27. apr 2001 0:21

Ula a lahko poves katere vrste Bucke to morajo biti Hvala !! Dule

neznan uporabnik

3. maj 2001 8:38

Te bučke, ki jih sedaj lahko kupiš v trgovini ali na trgu, so temnozelene barve, podolgovate kot kumare. Poleti, ko rastejo na prostem dobiš tudi svetlozelene ali živo rumene barve. Vse so zelo dobre.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti