Salove rutke

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

tema odprta - 3. avg 2004 15:24 | ogledi: 7.302 | odgovori: 4

Ali ima kdo recept za salove rutke - žepki s salom - mastjo in marmelado, zelo krhki. Lp in hvala

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

3. avg 2004 17:25

Mi jim sicer rečemo piškoti z mastjo. Jaz naredim dva kroga, v zgornjem luknjico, spodnjega namžem z marmelado in ju zlepim skupja. Mislim pa, da je to ta recept.: 10 dag kvasa (jaz ga dam precej manj, samo 4 dag) 1 kozarec mlačnega mleka 1 žlico sladkorja Iz tega naredim kvasni nastavek. 1 kg moke 1/2 kg svinjske masti in kvasni nastavek zmešam. Umesim hitro testo,pustim,da vzhaja na dvakratno velikost in potem trazvaljam, ter filam z marmelado in spečem. Posujem z mletim sladkorjem. Se mi pa zdi, da jih boš zdaj poleti težko delala, ker je toplo in se testo precej packa. So pa super krhki Suzana

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

3. avg 2004 21:32

Priporočam da testo daste za nekaj časa v hladilnik,če je večja količina testo sproti jemljite iz hladilnika. Vesna Leben

dolenjka  

član od: 3.8.2004

sporočila: 1

4. avg 2004 8:16

Prepisujem recept iz zapiskov moje babice (zvezek iz leta 1939): Salove rutke 1,5 kg moke 90 dkg zmletega sala kvas 2 jajci malo sladkorja limonina lupinica rum sol Napravimo testo iz vseh sestavin razen sala. Razvaljamo ga v štirikotno obliko, obložimo z nekaj sala, zložimo skupaj, premesimo in ponavljamo, dokler ne porabimo vsega sala. Pustimo nekaj časa počivati, razvaljamo, spet pustimo počivati, spet razvaljamo. Režemo z vročim nožem v pravokotnike, nadevamo z marmelado, prepognemo, ob straneh pritisnemo skupaj z vilicami. Spečene, povaljamo v mletem sladkorju. P.S. Količina sladkorja sicer ni podana, ampak predvidevam, da je 30-40 dkg zadosti za to količino moke. Za nadev smo mi uporabljali domačo slivovo marmelado, ki pripomore k sladkosti peciva. Mi tega peciva žal ne delamo več, mi je pa ostalo v prijetnem spominu. Upam, da vam bo uspelo. Pa dober tek! Andreja

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

6. avg 2004 8:43

RECEPT ZA SALOVE KNJIGE -preizkušen že dostikrat 40 dkg sala +20 dkg ostre moke - omesiš in daš na hladno Iz 80 dak moke -ostre ,2 rumenjakov ,4 dl mineralne vode ,4 žlice ruma ,2 žlici kisa omesimo ne premehko ne pretrdo testo in ga pustimo 20 minut počivati ,nato ga razvaljamo in polovico testa namažemo z salom ,ki smo ga imeli na hladnem ,nato z drugo polovico testa pokrijemo salo,spet razvaljamo in namažemo še preostalo salo ,potem spet z drugo polovico testa pokrijemo salo ,nato testo zložimo v obliki kvadrata in ga damo za pol ure v hladilnik ,potem ga spet razvaljamo ,ga spet zložimo in ga damo v hladilnik in še enkrat ponovimo.Važno je da testo prekladamo vedno v isto stran ,da ko so knjige pečene se po plasteh lepo odpirajo kot listi v knjigi -podobno kot pri listnatem testu .Razvaljano testo režemo na kvadrate z ogretim nožem -ali pa tudi ne-jih filamo z marmela do ,lahko tudi z orehi ali makom ,ja robove na kvadratih testa namažemo z jajcem , da se knjige ne odpirajo .Predno jih zlagamo na pekač ,pekač splahnemo z mrzlo vodo .Pečemo pri 190 stopinjah. Tako jaz delam salove knjige -lepo rumeno zapečeno in hrustljave so zelo njam ,njam .... POZDRAV IZ SONČNEGA PREKMURJA Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti