Kavica - mmmm...

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

6. avg 2004 18:36

Jaz bi pa kdaj rada dala kakšen liker v kavo. Kakšen liker sploh paše v kavo? Najprej bi ga naredila, potem pa po kapljicah dodajala vsakodnevni kavi... Hvala, Fani

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

6. avg 2004 18:47

Mislim, da bi bil čokoladni liker dober za kavico. Tudi receptov je na bazi nekaj, jaz sem iskala tistega z Benko kakavom. Ker ga ne najdem, prosim koga, ki ga ima, da ga napiše. Delala sem ga, ko sem bila še v gimnaziji, pa se je kar nekam izgubil... LP, Stanka

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

7. avg 2004 15:04

Moja najljubša: v kofetieri skuham italijansko kavo (splendid, hausbrandt), spenim mleko (za kapučino), nanj pa narišem rožico s čokoladnim sladkim grehom. ponudim s piškoti (npr domačica) Lp Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 12. 2009 22:29

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. avg 2004 18:19

Moj mož naredi meni najljubši capuccino. Recept je v bazi. Vesna Vesna Milek Recko

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. avg 2004 21:16

Stanka, našla sem recept za čokoldani liker, ki ga imam iz srednješolskih let: 1 čokoldani puding,1 kg sladkorja in 1 vanilijev sladkor skuhaš v 1l mleka. Ohladiš in dodaš 5dcl ruma, 2 dcl vinjaka in 10 dag Benko kakava. Benko "zažge" zaradi grudic, ki ostanejo cele. Zažgala pa bi tudi količina alkohola, ki je v originalnem receptu precej huda, zato jaz dodam pol manj ruma, vinjaka (če ga imam) pa le za okus. Ne vem, če je to tisto, kar si iskala, je pa definitivno iz osemdesetih:))) LP, V.

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

7. avg 2004 21:37

Vilma, generacija moja, hvala! Mislim, da imam vse sestavine doma, bo likerček kmalu v kavi... LP, Stanka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

8. avg 2004 9:12

Moj mož pravi, da prav voham kake eksotične oštarije ( se kdo še spomni Klet vinskih mušic v LJ ? ) No tako sva v kar znanem mestu šla na pijačo. Kelner častitljive starosti v popolni natakarski opremi po predpisih predvojnih let na pladnju z letom primerno počasnem koraku prinese dediju naročeno kavo z strihninom. Pred nedeljsko mašo seveda. Kaj naj bi bil strihnin prepuščam vaši domišljiji. Se še spomnite časov, kosmo doma pražili kavo? Pa tisti vonj....... Lumpica

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

9. avg 2004 10:02

Jaz dam pa v skodelico kar en Ferrero - tisti kavni okus, ne vem imena, prelijem s turško kavo, po želji še malo smetane in imaš vse - kavo, čokolado in liker. Poskusite, ne bo vam žal. lp

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

9. avg 2004 12:18

Poleti rada naredim ledeno kavo in sicer je gotova v dobrih petih minutkah - na hitrco torej. V kozarec dam zlicko ali dve Nescaffeja, po zelji sladkor ali natren. Prilijem zavreto vodo, vendar le za prst ali dva - toliko, da se zrnca Nescaffeja stopijo. Potem dodam v tole vroco kavo kakih pet ali sest ledenih kock in mesam toliko casa, da se stopijo in je kava ledena. Sedaj pride v kozarec kepica ali dve sladoleda in se zlica ali dve smetane. Vse to prelijem z mlekom do vrha. Ce ste pazljivo vlili mleko v kozarec je na dnu ostala crna kava, potem sladoled in na vrhu mleko. Prav fancy pride - z dolgo zlico in slamico pa sploh! Lep dan, Simonca

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. avg 2004 21:28

živjo Berni Dobro si sr spomnila, jaz jih imam vedno na zalogi,ko ni kavice pa pojem bonbon.Probala bom tvojo varianto, se mi že cedijo sline.Sem pač kofetarca lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti