Kavica - mmmm...

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 30. jul 2004 19:39 | ogledi: 4.640 | odgovori: 23

Glede na to, da poleti malo več potujemo, tudi popijemo (tisti, ki jo imamo radi) različno pripravljene kave. Glede na to, da jo doma vedno kuham na isti način - voda, sladkor, kava - bi jo rada pripravila še na kakšen drug način ali s kakšnim dodatkom. Kako pa vi kuhate svojo najljubšo kavo?

LP, Stanka

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

30. jul 2004 22:08

Ko imam cas in se pustim (ali pa se kar sama) razvajati jo pripravim takole: Skuham normalno tursko kavo(voda+ sladkor+kava), jo vlije v malo visjo salico(ali kar visok kozarec za ledeno kavo), dodam Bailys(aliCarolines ali kar pac imam doma podobnega-se opravicujem ce je napisano napacno) in po vrhu stepeno smetano, pa se malo cokolade naribam po vrhu. sedaj ko je pa vroce, si pa enako pripravim ledeno kavo, samo da dodam se kaksno kepico cokoladnega sladoleda in kavo ponavadi se prej ohladim. Ko pa potujem pa prisegam na kavo s hladnim mlekom in vedno grenko, sladkam kavo le ob posebnih priloznostih za posebne uzitke. Pa-Pa! ANJA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

31. jul 2004 10:48

tale recept je za mrzle zimske dni, vendar ga bom vseeno napisala, ko je že ravno priložnost. Skuhate turško kavo kot običajno in med tem, ko jo kuhate, v lonček daste rum (0,2dcl na osebo). Ko je kava kuhana, segrejte rum do skoraj vretja. Nato rum zlijte v kavno skodelico, flambirajte (zažgite) in takoj prelijte s kavo. Ta kava te v trenutku pogreje, zato je odlična takrat, ko ste premraženi in malo utrujeni. Mimika

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. jul 2004 13:02

Oh, jaz se crtam tako da v turško kavo brez sladkorja dam penasto vmešan samo surov rumenjak + sladkor. Sladkorja mora biti kar nekaj da se jajček fino speni. Nekaj časa traja, vendar zaradi obiska sosede in enega rumenjaka ne bom mazala mikserja. Torej na roke. SEm pozabila da je rumenjak s sladkorjem treba kar nekaj časa energično mešat da se zmes speni in naraste ( pa ni prehudo za užitke ) Lumpica

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

1. avg 2004 4:06

čisto enostavno bela kava z nesquick kakavom

barca  

član od: 3.2.2004

sporočila: 9

3. avg 2004 10:57

Sama pijem srednje sladko, a črno kavo; turško. Všeč mi je mešanica; navadna kava + cca 1/4 količine kave Aroma (modro pakiranje Droga), mogoče mešanica do 1/3 količine. Močnejša je meni premočna, včasih dodam namesto tega ščepec kakava na vsako skodelico. Če pa meljem kavo v mlinčku, pa dodam malo žličko kakava ali pa čokolade v prahu, da se že tam pomeša. Za kako razvajanje pa kdaj pa kdaj s kakim dodatkom sladoleda, kakega likerja...čeprav najraje črno turško. LP! Barca

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

3. avg 2004 14:54

Ah... malica in 5 minut: Moja kava Kavo kupim ponavadi v tisti mali trgovinici (ki ji vedno pozabim ime, vendar ze dolgo nisem bil v mestu, tako da ne vem, ce se sploh so tam, pa tudi zalogo kave imam kar veliko... ) zraven Cajne hise v stari Ljubljani. Izberem kaksno aromaticno afrisko cisto ali mesanico za pravo kavo (vsekakor je najbolje upostevati nasvete prodajalca). Zmleto kavo, s primerno veliko (ali malo) rjavega sladkorja z vanilijo, cimetom in scepcem zelenega kardamoma, najprej se dodatno poprazim v posodi, da ?zadisi? po cokoladi, in nato prelijem z vroco vodo. Ko trikrat zavre jo odstavim, pocakam par minut in ponudim s smetano ali spenjenim mlekom potresenim s pravim kakavom. Odlicno pase skupaj tudi pol kave in pol kakava, pripravljeno po postopku zgoraj. Seveda pa ze omenjeni likerji skoraj nikoli ne izostanejo, ce je zelja gosta taksna... Lep pozdrav matej Sporočilo je spremenil(a) jetam dne 03. avg 2004 14:59:48

sonya  

član od: 11.7.2004

sporočila: 5

3. avg 2004 22:25

Jaz sicer običajno pijem navadno turško kavo, včasih si privoščim tudi Jacobsovo iz vrečke ( z dodanim sladkorjem in smetano). Včasih pa si pripravim tudi t.i. Mehiško kavo in sicer v skodelico dam rebro čokolade, dodam tekočo smetano, za noževo konico cimeta in ščepec muškata, nato pa prelijem z vročo, močno kavo in mešam da se čikolada povsem raztopi. Na vrh dam še stepeno smetano. Njami! LP sony Sporočilo je spremenil(a) sonya dne 03. avg 2004 22:26:24 Sporočilo je spremenil(a) sonya dne 03. avg 2004 22:27:18

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. avg 2004 11:30

Sonja, plosek, plosek, tale mehiška verzija se sliši nadvse dobra. Jo bo treba kar naredit. Saj čokolado uporabiš kar navadno, a ne Čau Loni

sonya  

član od: 11.7.2004

sporočila: 5

4. avg 2004 19:32

Jaz sem sicer uporabila jedilno čokolado, verjetno pa je navadna tudi čisto dobra. Treba je poskusit. LP Sonja

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

4. avg 2004 19:46

Skuham turško (1liter), jo ohladim, nato v zmrzovalnik brez vsedline. Čez 45 minut ven in dodam 1kg vanilijevega ali kavnega sladoleda, s paličnim mešalcem zmešam in nalijem v višje kozarce (2 dcl) po potrebi. Ostalo nazaj v hladilnik! Pripravljeno imam še natolčene smetane, če kdo želi. Lep pozdrav vsem! Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 04. avg 2004 19:46:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti