Tunizijska hrana

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 29. jul 2004 21:25 | ogledi: 6.220 | odgovori: 11

Malo sem brskala po internetu, pa ne najdem receptov za tunizijsko hrano. Posebej me zanima rižota z rozinami, čebulna omaka z rozinami, piščanec z zelenjavo v omaki, popečena krema s karamelno skorjico... Mi lahko kdo pomaga?

LP, Stanka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. avg 2005 14:45

Pri sladici so imeli Francozi prste zraven... Gre za crem caramel, ki je tudi v tej bazi.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

4. avg 2005 16:43

jaz sme pa ravno včeraj odkrila eno super fenomenalno stran, ki ima zbrane recepte (očitno) vseh sredozemskih držav, tudi !!Slovenije!! (pa že zato, ker meji na jadransko morje) in napisan je bil celo recpt za krofe, štrudlje,....Recepti so tuid za tunizijsko hrano, egiptovsko, izraelsko, alžirsko, libijsko, špansko, italijansko, srbsko, albansko, turško,grško.....skratka, ogromno uporabnih stvari :) No, pa še link: <http://www.gourmed.gr/greek-recipes/cuisine/?gid=1&> Najprej imate zbrane vse recepte, mešano iz vseh držav, na levi pa imate vsako državo posebej in Stanka, če želiš le tunizijsko hrano, pač klikni na Tunisian food. Upam, da boš našla kar iščeš :) Tudi meni je njihova hrana ostala v krasnem spomnu, predvsem sladice in kuskus...Mmmmm... LP Zala

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

4. avg 2005 18:19

Krasno, bomo še kuhali... In obujali spomine... Zala, kdaj pa si bila v Tuniziji? A ne, kako dobro jedo tudi tam? Mmmmmmmm.... LP, Stanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. avg 2005 19:08

Tale link je pa res super. Mene so navdušili predvsem španski recepti. Jupipi, izgovor za kuhinjsko eksperimentiranje Lp, tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. avg 2005 19:54

Sem že preučevala recepte na gourmed.gr. In imam vprašanje za kuharske svetovljane: v receptu za Caesaria pie sta med ostalimi sestavinami navedena tudi kasseri sir in rezine pastrami. A se komu sanja, kakšen bi bil ta mehek kasseri sir (s katerim pri nas dostopnim sirom bi ga lahko nadomestila) in še bolj, kaj bi bil/a/o pastrami??? Lp, tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. avg 2005 21:11

Hvala maychi. Da povzamem na novo osvojeno znanje, pastrami je nekakšno dimljenje z začimbami, grki delajo pastrami z govedino, ribami,.... in najverjetneje je v tejle moji piti mišljeno dimljeno meso. Kasseri pa je relativno mlad sir (4 mesece) bolj pikantnega okusa. No, pa vem nekaj novega! tjas

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

5. avg 2005 8:02

Poskusi na google www.cdhitchen.com in chef2chef.net pojdi na recepies in je en kup držav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti