Kaneloni

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 28. jul 2004 20:04 | ogledi: 3.253 | odgovori: 6

mene pa zanima s čim kaj vi polnete kanelone jst ih samo z šunko in sirom znam pripravit poskusila bi kaj novega ... predlogi?

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

28. jul 2004 22:02

Najprej predlog: Pri nas zelo dobro uspeta dve varianti: - spinaca, skuta, koscki sunke in topljivega sira - mleto meso + zacimbe. Pri tem uporabim vedno kanelone, ki jih ni treba predhodno kuhat. Pa se pripomba: na tej strani sodelujemo osebe, ki ne zivimo v Sloveniji oz. nismo niti rojeni v Sloveniji. Tako dobite na forumu tudi zdomce in potomce zdomcev, zamejce, osebe, ki so na zacasnem delu v tujini, in se marsikoga. Tudi mi smo Slovenci in dokaj dobro obvladamo slovenski jezik, zal pa ne poznamo (se) vseh dialektalnih oblik, ki so danes v rabi v Sloveniji. Zato bi vas prosila, da bi svoja vprasanja, svoje odgovore, mnenja o receptih ali pripombe pisali v knjizni slovenscini (ali vsaj v pogovornem jeziku), da bi tudi mi, ki nimamo te srece, da bi se rodili in ziveli v Sloveniji, razumeli. Hvala za razumevanje ribica

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

28. jul 2004 23:07

najprej hvala za odgovor ... in se oproščam ker ne pišem pravilne slovenščine; sem bila na to že enkrat opozorjena samo ker se veliko pogovarjam preko irca imam navado pisat kr vse tko kot izgovorim in dostikrat nenalašč napišem kaj narobe sicer se pa trudim ... da bi bilo vsaj približno tako da bi se me dalo razumeti zanima me pa za primer spinaca, skuta, koscki sunke in topljivega sira kako narediš to maso? ... a to vse skupaj samo zmešaš ali špinačo kaj pokuhaš prej?

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

29. jul 2004 9:19

Torej, jaz spinaco skuham (navadno uporabim kaz zmrsnjeno), potem kar v multupraktiku sesekljam, dodam skuto. Maso pretresem v skledo, dodam koscke sunke in koscke sira, kako zacimbico (npr. muskatni orescek, malo popra, po okusu) in se tem nadevam kanelone. ribica

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

29. jul 2004 12:40

hvala bom poizkusila se mi zdi zanimivo ker mam rada spinačo

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

29. jul 2004 15:09

Kanelone polnim tudi z dušeno zelenjavo, ki ji dodam sir ali pa v sezoni z gobicami ali gobice samo dodam šunki in siru... Ko bom utegnila bom nekaj teh variant in potek tudi natančneje opisala. Se pa čisto popolnoma strinjam z ribico glede rabe jezika. O tem sem enkrat že izgubljala besede. Tudi če nisi iz tujine ima skoraj vsaka vas svoje narečje in ne vem kako bi bilo, če bi napisala da dodamo tri karčule juhe. Lumpica

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

30. jul 2004 14:28

joj za to z gobami sem ze slišala samo ne jem gob tko da vseeno hvala z zelenjavo se sliši pa zelo dobro ker imam zelo rada zelenjavo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti