Krompirjevo testo za marelične knedlje

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

tema odprta - 23. jul 2004 13:15 | ogledi: 7.659 | odgovori: 15

Mi lahko kdo, prosim , napiše recept za v naslovu omenjene knedlje, ki bi ne bili ne trdi niti ne taki, da bi se prijemali zob...

Hvala tisočkrat!!!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

23. jul 2004 18:22

Poglejte med recepte v bazi, sicer pa je moj ta hitri recept priblizno tak (ze dolgo ne tehtam vec ker sedaj delam po obcutku.....vendar kot zacetnica pa sem si ta recept takole zapisala) na450g krompirja(olupljen, narezan na kocke, skuhan v slani vodi ,pretlacen) 180 g moke, eno jajce, mala zlicka margarine, scep soli, fino zamesimo(ce se prijema dodam se moke). Nadevam jih z razlicnim sadjem od marabel, sliv, marelic, jagod, ali pa kra z marmelado, kuham v slani vodi, dokler ne priplavajo na povrsje, zabelim z drobtinicami, po vrhu pa sladkor in cimet..... Zadnjic sem med testo dodala se malo skute, pa so domaci rekli naj tega ne delam vec, ker so "ta navadni" boljsi! ANJA Sporočilo je spremenil(a) anja dne 30. jul 2004 09:03:17

neznan uporabnik

24. jul 2004 12:15

Problem pri krompirjevem testu je predvsem količina vode v krompirju. Torej se lepše (lažje) dela, če je krompir star. Potrebno je bistveno manj moke in tako dobimo bolj krhke in manj lepljive cmoke. Druge možne rešitve: 1. Krompir kuhamo v olupku 2. Kuhamo ga v slani vodi 3. uporabimo večje krompirje 4. Krompir ne prekuhamo. 5. Testo minimalno gnetemo. Vendar pozor! Manj kot je moke večja je verjetnost, da se nam bodo potem cmoki razkuhali in nam med kuhanjem pričeli razpadat.

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

26. jul 2004 7:17

Moja mami je pa je problem prijemanja na zobe rešila z uporabo ostre moke. Knedli se zdaj res čisto nič ne prijemajo. lp snorci

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. jul 2004 8:32

Še nasvet moje mame. Krompir se mora skoraj popolnoma pohladit, preden dodamo moko. Topel oziroma vroč krompir potrebuje več moke in knedli so potem trdi.

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

26. jul 2004 9:25

Najlepša hvala vsem za odgovore! Se popolnoma strinjam z vsemi nasveti in prepričana sem, da bodo naslednjič, ko jih bom delala, super. Naj povem samo to, da sem naredila cmoke iz skutinega testa po receptu v bazi in bili so krasni-nihče sploh ni opazil, da testo ni krompirjevo, delo je bilo hitrejše in enostavnejše-skratka super.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

27. jul 2004 9:13

Pri nas pomešamo med moko, na ohlajen krompir, tudi koruzni zdrob - so bolj rahli. Suzana

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

27. jul 2004 14:39

Krompir obvezno kuham v olupku, vročega pretlačim in malo pustim, da se ohladi. Uporabljam ostro moko, morda je res dobro dodati malo pšeničnega zdroba? Moke dam po občutku, vendar bistveno manj (volumsko) kot krompirja, Dodam jajce in žlico olja. lenča

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

29. jul 2004 12:46

jaz delam po mnenju druzine zelo dobro testo za knedlje in svaljke .. krompir poljubno količino skuhaš v koščkih pripraviš kot pire krompir se pravi kisla smetana margarina če delaš samo svaljke še sir nariban potem vmešam jajca za celo posodo krompirja dam 3 jajca in stepam z mešalnikom za stepanje smetane ker se tako kepice od krompirja tudi zmečkajo, dodajam moko dokler lahko mešalnik še meša ko je pregosto nasujem malo več moke v skledo in zgnetem ... moja masa se še malo lima na prste in se ne da oblikovati lepo če ne zajemaš z roko ki si jo pred tem pomočila v moko ... tako pride testo še precej rahlo ker ni preveč zbito od moke ... in dobertek

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

2. avg 2004 14:33

Pred nekaj leti (ko že dolgo nismo jedli knedlov zato ker je izdelava testa takooo dolgo trajala) sem našla recept za paljeno (kuhano) testo za cmoke, ki se ga naredi povsem enako kot testo za princes krofe (mleko zavreš z maščobo in malo soli, vkuhaš moko in mešaš da se naredi cmok, v malo ohlajeno vmešaš jajca). Od takrat so pri nas cmoki redno na sporedu. Za zagrete krompiroljubce najbrž ne bo, je pa vredno poizkusiti. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

2. avg 2004 16:17

Tinca, in potem to paljeno testo nadevaš in kuhaš v vodi kot vsake cmoke? Za princeske se peče... LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti