Krompirjevo testo za marelične knedlje

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

13. avg 2004 17:31

Priporočam, da eno tretjino moke zamenjaš z pšeničnim zdrobom (gresom). JOKL

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

14. avg 2004 12:14

Baje, da so cmoki tudi zelo dobri in rahli, ce namesto "pravega" krompirja skuhamo kar instant pire iz vrecke. Izognemu se vsemu packanju z krompirjem in se manj casa traja. Pa noben te ne pogrunta, da si ubral bliznjico. Sama sicer se nisem poskusila, ker prisegam na skutino testo, vendar mi je povedala mami, da je take cmoke poskusila pri prijateljici in so bili dobri. Lep dan, Simonca

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

14. avg 2004 13:38

Kromir skuham v olupkih in ga spasiram z ( pojma nimam kako se reče tej zadevi ) Mlačnemu krompirju dodam sol in jajce. Zgnetem in dodajam moko. Moke gre kar precej - končni " hlebec se ne sme lepiti na roke ! Preostane nam samo na pomokani površini naredit " kačo " in jo narezat na primerne kose. Za cmoke več, za njoke manj. Nisem tako pridna gospodinja, da bi vsako nedeljo to delala, ampak naredim NA VELIKO v času marelic in ob času sliv. Me zanima borovničev nadev - ali sem ga spregledala? Lumpica

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

14. avg 2004 14:25

Borovnice malo sladkas in mogoce malcek cimeta, ce imas rada, potem pa tole spakiras v cmoke. V enega gre priblizno 1 velika zlica - cmoki pa so taksni bolj mickeni. Lep dan, Simonca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. avg 2004 21:28

Za borovničeve lahko uporabiš borovničevo marmelado. Testo se pa pri oblikovanju ne lepi na roke če jih navlažiš z mrzlo vodo. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti