Korenčkova torta

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 23. jul 2004 7:59 | ogledi: 3.721 | odgovori: 4

Pozna kdo kakšen zares dober recept za korenčkovo pecivo?

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

24. jul 2004 0:36

Mimikini želji se pridružujem še jaz, ker so mi korenčkove sladice res dobre, LP Zala

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

25. jul 2004 20:50

Imam korenčkovo pecivo od Babi na medovernet forumu. Ne bi našla linka, zato kopiram iz svojih zapiskov. Zala gotovo pozna, mogoče bo prav prišlo še komu. Spekla sem ga in je res dobro. No, ocena mojih domačih ni relevantna, ker so malo prfliknjeni glede tega, meni je bilo zelo všeč. Zafrknila sem edino to, da sem ga pekla v srednjem pekaču, tako da je prišlo malo višje. Drugič bom raje v velikem nizkem pekaču od pečice. Kopiram in lp, Fani --------- Korenčkovo pecivo (biskvit s korenčkom in orehi, čokoladni preliv) ®Varianta Babi: * 5 jajc* 2½ skodelici sladkorja* 1 vanilin sladkor* 2 skodelici moke* 1 pecilni prašek* cimet, limonina lupinica* 15 dag mletih orehov* 30 dag korenja* 1 skodelica olja Preliv:* 10 dag jedilne čokolade* 10 dag masla Jajca in sladkor penasto zmiksaš, da naraste. Narahlo dodaš presejano moko s pecilnim praškom, limonino lupinico in cimet, 10 dag orehov, nariban korenček in olje. V namaščenem velikem nizkem pekaču pečeš 45-60 minut na 175°C. Ne sme se preveč zapeči.Za preliv stopiš maslo in čokolado, dodaš malo sladkorja in vanilin sladkor. Takoj poliješ po še vročem pecivu kar v pekaču. Potreseš še s 5 dag mletih orehov, po želji kokosovo moko. Ko se preliv vpije in pecivo ohladi, ga narežeš na 3-4 cm velike kocke. Za odrasle lahko pokapljaš s šerijem.Skodelica je večja skodelica za črno kavo z mlekom. ®Varianta z marmelado: prerežeš in vmes namažeš z domačo, malo kiselkasto marmelado. Krasno, sočno pecivo. Namigi: - korenčkek res naribaj, zmlet v multipraktiku je pretežek; - skodelica za mero je tista za vecji kapucin; - krema naj res lepo naraste, se zgosti in postane svetla, stepam z metlicama za sneg ali smetano; - del peciva lahko shraniš v zamrzovalniku, zamrznem že narezane kocke; - del olja se lahko nadomesti s kislo smetano ali jogurtom, lahko tudi mlekom; - v papirnatih košaricah primerno za praznike ali darilo; - prednost tega recepta je, da samo enkrat stepas in biskvit je res zelo dober. ®Varianta Zala: Namesto 1 dl olja sem dodala 1 dl 12% kisle smetane in ½ dl mleka, bilo je dobro. ®Varianta Lena brez moke: 5 jajc4 žlice vroče vode20 dag sladkorja, 1 vanilin8 žlic drobtin½ žličke pecilnega praška30 dag korenja25 dag zmletih lešnikov½ žličke zmletega cimeta1 žlica rumanastrgana lupina ene limone Za preliv:20 dag sladkorja v prahu1 žlica kakava2 žlici ruma4 žlice vroče vode Očiščeno korenje naribamo. Rumenjake penasto zmešamo z vodo. Počasi vmešavamo 2/3 sladkorja. Beljake stepemo v trd sneg, postopoma dosipavamo preostali sladkor. Dodamo k rumenjakom. Dodamo ostale sestavine in previdno zmešamo. Tortni model s premerom 24 cm namažemo z maščobo, napolnimo s testom in pečemo eno uro pri 160°C. Pečen kolač namažemo s prelivom, ki ga pripravimo tako, da sestavine zmešamo v gladko zmes. Kolač pustimo dva dni stati. ®Varianta Korenčkove rezine: * 4 jajca* 17 dag sladkorja* 1 vanilin sladkor, ščep soli* 2 žlici moke* ½ žličke pecilnega praška* 2 strta prepečenca * 10 dag mletih lešnikov* 10 dag mletih mandljev* 13 dag naribanega korenčkaGlazura:* 10 dag sladkorne moke* 2 žlici marascina Stepemo rumenjake in sladkor, da postane belo in naraste. Dodamo vse ostale sestavine, prav nazadnje sneg. Damo na peki papir na velik nizek pekač in spečemo 35 mintu na 175°C. Naj se ohladi čez noč.Drugi dan pa razrežemo in nato prevlečemo z glazuro, ki smo jo naredili iz sladkorja in marascina.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

25. jul 2004 22:40

Fani hvala! To korenčkovo pecivo od Babi poznam, le olje sem izpustila in namesto njega primešala gladko razmešano (pazi da ni grudic!) kislo smetano in je bilo zelo dobro. LP Zala

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. jul 2004 8:34

Fani hvala. Bom takoj poskusila, ker je korenje obilno obrodilo. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti